Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nemecké ministerstvo financií je proti nezmyselným obmedzeniam kryptotransakcií v EÚ

Článok

Nemecko
Zdroj: Pexels.com

Na úrovni Európskej únie naďalej prebiehajú diskusie týkajúce sa ostrosledovanej regulácie s označením Transfer of Funds Regulation (TFR), ktorej súčasťou by sa mali stať usmernenia obmedzujúce anonymné používanie kryptomien v EÚ.

Súčasťou pripravovanej legislatívy TFR sa majú stať požiadavky na finančné inštitúcie, od ktorých bude požadované, aby od zadávateľov kryptomenových transakcií získavali informácie o totožnosti prijímateľa transakcie, ak pôjde o privátnu peňaženku. Príkladom je transakcia kryptomeny z kryptomenovej burzy na privátnu peňaženku, ktorej súčasťou by sa mal stať proces vedúci k overeniu totožnosti držiteľa takejto peňaženky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Táto legislatíva je problémová hneď z dvoch uhlov pohľadu – jednak výrazne obmedzuje anonymitu kryptomenových transakcii, čo je vnímané v kryptokomunite nesmierne citlivo a zároveň by vytvára na burzy či krypto custodianov požiadavku, ktorú nemusia byť v praxi schopní splniť. To by v konečnom dôsledku mohlo viesť k obmedzeniu ich služieb v rámci EÚ.

Legislatíva už v marci prešla na pôde EÚ prvým kolom hlasovania a aktuálne je predmetom tripartitných diskusií medzi Európskou radou, Európskou komisiouEurópskym parlamentom. Tieto diskusie bežne trvajú aj niekoľko mesiacov.

O pozitívnych náznakoch v prospech tých, ktorí sú proti takýmto prísnym obmedzeniam, informoval cez týždeň Patrick Hansen, ktorý témy spojené s kryptomenami v rámci Európskej únie detailne monitoruje skrz svoj Twitter.

Nemci sú proti, dôjde k úpravam?

Keďže legislatíva ešte nie je v platnosti, môže byť pozmenená, alebo úplne stiahnutá zo stola. Čerstvé správy naznačujú,  že takáto nádej stále existuje. Patrick Hansen totiž informoval, že proti takejto forme obmedzenia súkromia užívateľov sa postavili predstavitelia nemeckého bundestagu – vyplýva to z otvoreného listu medzi Florianom Toncarom, štátnym tajomníkom nemeckého ministerstva financií a Frankom Schafflerom, poslancom nemeckého spolkového snemu.

Z listu vyplýva, že nemecké ministerstvo financií je proti:

  • Komplexnému overovaniu „nehostovaných” peňaženiek
  • hláseniu transakcií nezávislých od tých, ktoré spadajú pod podozrenia spojené s bojom proti praniu špinavých peňazí AML

,,Podľa listu sú tieto požiadavky Európskeho parlamentu ťažko zlučiteľné s rizikovým prístupom k AML/CFT a idú nad rámec požiadavkou FATF. Preto Rada EÚ (členské štáty EÚ) v rámci aktuálnych trialogov rokujú proti týmto nariadeniam,“ vysvetľuje Hansen, ktorý pokračuje:

,,Namiesto toho list navrhuje použiť nástroje na analýzu blockchainu na posúdenie rizika príslušného prevodu a prijatie opatrení primeraných riziku, podobne ako sa v Nemecku minulý rok zaviedlo tzv. travel rule. To predstavuje jednu z kľúčových požiadaviek kryptopriemyslu.“

Hansen tvrdí, že požiadavky vznesené v posledných mesiacoch sú zákonodárcami EÚ registrované a evidujú ich, čo vníma ako pozitívnu skutočnosť.

,,Obavy z požiadaviek Európskeho parlamentu podporuje aj značná vlna pripomienok zo strany príslušného odvetvia. Uvidíme, či Európska Rada dokáže presvedčiť Európsky parlament počas nasledujúcich rokovaní, ale ak by túto pozíciu prijal najväčší členský štát EÚ (Nemecko), bol by to dobrý východiskový bod,“ dodal Hansen poukazujúc na list medzi Florianom Toncarom a Frankom Schafflerom.

,,Som rád, že federálna vláda sa stavia proti nezmyselnosti pôvodného návrhu nariadenia o prevode finančných prostriedkov. Teraz dúfa, že federálna vláda zvíťazí v Európskej ráde a v konečnom dôsledku aj v trialógu, aby sa Európa nestala krypto Wallachiou a naďalej umožní rozvoj pre nové DeFi projekty,“ citoval Schafflera portál gettotext.com.

Zdroj: twitter.com , gettotext.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.