Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Nemecká kryptobanka Nuri sa stala insolventnou – jej príbeh je ale iný, než v prípade Celsius

Článok

peňaženka
Zdroj: Unsplash.com

Po Three Arrows Capital, Voyager Digital či Celsius sa do vážnych finančných problémov dostala aj nemecká kryptomenová spoločnosť Nuri s 500 tisíc zákazníkmi, ktorá musela v utorok 9. augusta oznámiť platobnú neschopnosť.

Nemecká krypto banka Nuri, predtým známa aj pod pojmom Bitwala, oznámila, že tento krok „zabezpečí najbezpečnejšiu cestu vpred“ a je v prospech jej zákazníkov. Spoločnosť taktiež uviedla, že jej platobná neschopnosť neovplyvňuje jej služby a ani finančné prostriedky jej klientov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Klienti Nuri si podľa oficiálnych informácii stále môžu vybrať svoje aktíva z platformy, čo je v silnom kontraste napríklad v porovnaní so zbankrotovanou americkou krypto-lending platformou Celsius.

Poznámka: Na Twitteri sa objavili tvrdenia, že výbery z Nuri nefungujú, čo ale spoločnosť odvôvodnila vysokou návštevnosťou portálu a s tým súvisiacim preťažením systému, pričom zdôraznila, že finančné prostriedky užívateľov sú v bezpečí.

Cointelegraph vysvetlil, že Nuri je ZATIAĽ schopná pokračovať v činnosti a nemusela zastaviť výbery aktív z jej platformy vďaka partnerstvu so Solarisbank AG. Podľa webovej stránky Solaris Group firma Nuri spolupracovala s touto bankou a jej dcérskou firmou Solaris Digital Assets s cieľom outsorcovať bankovníctvo a udeľovanie licencii na úschovu kryptomien. Vďaka tomu bola schopná škálovať svoje operácie využitím infraštruktúry tretej strany, čiže skrz Solaris, a keďže Solaris nečelí žiadnym problémom s likviditou, Nuri je schopná aj naďalej vykonávať svoje služby kým prechádza reštrukturalizáciou.

,,Dovoľte nám zopakovať najdôležitejšie informácie: Všetky prostriedky na vašich účtoch Nuri sú v bezpečí vďaka partnerstvu so Solarisbank AG. Dočasné insolventné konanie nemá vplyv na vaše vklady, kryptomenové fondy a investície Nuri Pot, ktoré boli nami uskutočnené. Máte zaručený prístup a budete môcť kedykoľvek voľne vkladať a vyberať vaše prostriedky. Zatiaľ sa nič nemení a Nuri aplikácia a naše služby budú naďalej fungovať,“ oznámila spoločnosť.

Firma následne vysvetlila, že do problémov sa dostala pre kombináciu viacerých faktorov od všeobecného prepadu na globálnych trhoch až po kolapsy protokolov Terra (LUNA), krach Celsius či veľké výpredaje na trhu s kryptomenami.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.