Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Názor trejdera: “Bitcoin to the moon“ a zabúdame na najdôležitejší graf

Článok

kralovansky-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský, autor projektu Trader 2.0.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte traderi, prajem vám peknú sobotu. Včera sme sa po mesiaci konsolidácie konečne dočkali menšieho pohybu smerom hore. Ako ja tak aj moji kolegovia sme celý mesiac avizovali ďalší pohyb niekde do miest 5800 – 6000 dolárov.

Bitcoin

Graf na Bitfinexe je momentálne skreslený a cena na tejto burze je vyššia zhruba o 400 dolárov, čo predstavuje 6% odchýlku. Grafy na Bitstampe, Bitmexe, Binance či CME sú si podobné. Dnes ako zástupcu pre porovnanie k Bitfinexu pridám Bitstamp. Ako môžeme vidieť na ľavej časti, tak včerajší rast nebol náhodný a rovnako ani jeho koniec. Zastavili sme sa na rezistencii. Momentálne očakávam od Bitcoinu menší pull back a zdravý retracement. Po každom tvrdom breaku hore a raste nastáva vždy retracement. Bitcoin ma niekedy tendenciu konsolidovať smerom UP a ukázal nám to už niekoľkokrát. Túto možnosť som vyznačil žltou šípkou. Momentálne očakávam menšiu konsolidáciu a dokončenie celej štruktúry do nášho targetu 5800 – 6000 na klasických burzách mimo Bitfinex. Potom sa bude lámať chlieb a na dlhšie časové obdobie by som preto v tomto momente nerád špekuloval.

Bitcoin na Bitfinexe a kauza Tether

Graf na Bitfinexe je odlišný a cenou sme sa včera dostali až na úroveň takmer 6150 dolárov. Pre porovnanie môžeme vidieť, že zatiaľ čo sa Bitcoin zastavil na Bitstampe na rezistencii, tak na Bitfinexe ju Bitcoin hravo prekonal. Prečo je však tak rozdielna cena na Bitfinexe ako na iných burzách? Väčšinou býva tento rozdiel okolo 70 – 100 dolárov, čo je v norme. Aktuálny 6% rozdiel je však už výrazný. Bitfinex mal minulý týždeň veľkú kauzu okolo Tetheru (USDT), týkajúcu sa toho, že svoju stratu 850 miliónov dolárov kryl práve zdrojmi tohto stablecoinu. Veľa obchodníkov z burzy Bitfinexu preto odišlo, alebo vymenilo svoj držaný Tether za Bitcoin. To môže byť jeden z dôvodov, prečo je cena Bitcoinu na Bitfinexe vyššie.

Graf Tetheru by nám to čiastočne aj vysvetľoval. Tether (token USDT) by mal byť krytý dolárom v pomere 1:1. Už pred mesiacom sa však táto spoločnosť nechala počuť, že to tak nie je a svoje vysvetlenie krytia USDT na svojich stránkach upravila. Momentálne je hodnota 1 USDT zhruba 0,98 USD, čo by vysvetľovalo zhruba 2% rozdiel v cenách oproti ostatným burzám. Keďže je cena na Bitfinexe vždy tradične zhruba o 1-2% vyššie a navyše samotný Tether teraz klesol, plus prirátajme zvýšený strach investorov, ktorí vymenili USDT za BTC, môže ísť o kombináciu dôvodov, ktoré sa podpísali na vyššej cene Bitcoinu a Bitfinexe.

Pri pohľade do minulosti si môžeme všimnúť, že Tether mal škandálov niekoľko a absolútny hrot bola situácia z 15. novembra minulého roka, kedy stál jeden USDT  len 0,84 USD. Môžeme sa teda domnievať, že ako sa bude dorovnávať kurz Tetheru a znižovať strach investorov na Bitfinexe, priepasť medzi Bitfinexom a ostatnými burzami sa bude v prípade ceny BTC zmenšovať.

Najdôležitejší graf na ktorý zabúdame

Z môjho pohľadu absolútne najdôležitejšia situácia zo včerajšieho dňa je graf kapitalizácie kryptomien. Po breaku na začiatku apríla nám kapitalizácia začala konsolidovať a pohybovala sa v úzkom rozpätí medzi 157 – 177 miliardami. Pri súčasnom trende a správaní Bitcoinu, ktorého dominancia vzrástla zo 49,9% na 55,2% (aktuálne už 55,5%), bolo pre altcoiny takmer nemožné, aby mohli rásť. Podobnú situáciu sme videli aj včera, kde znova Bitcoin rástol o niečo výraznejšie ako drvivá väčšina altcoinov. Dôvod bol jednoduchý – do trhu neprichádzali nové peniaze. Kapitalizácia včera prerazila silnú rezistenciu a momentálny target by mohol byť niekde na úrovni 200 miliárd. V prípade, že Bitcoin začne konsolidovať, altcoiny voči Bitcoinu by mohli začať dobiehať straty a začať rásť.

Zhrnutie

Celkovo nás na Bitcoine aj kapitalizácii čaká ešte jeden leg up a potom sa bude lámať chlieb. Či budeme môcť hovoriť o konci bear marketu, alebo pôjdeme znova dole, ukáže až čas. Po včerajšom raste by som grafom nechal trochu času na zotavenie a osobne budem sledovať najmä to, ako sa budú chovať altcoiny a kapitalizácia.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0

Ing. Jakub Kraľovanský
Moje meno je Jakub Kraľovansky, trading bol najskôr môj koníček, potom sa to zmenilo na vášeň a dnes je z toho môj denný chlieb. Som majiteľom unikátneho projektu Trader 2.0, ktorého cieľom je vychovať nových traderov a spoločne budovať traderskú komunitu na Slovensku. Ak si chceš privyrábať tradingom, alebo sa ním dokonca živiť, tak na mojej stránke nájdeš ďalšie informácie.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.