Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Naznačuje Google Trends ďalší rast Bitcoinu?

Článok

Google Trends a Bitcoin

Najnovšie údaje z Google Trends naznačujú, že Bitcoin sa už odrazil od svojho dna a mohol by sa začať vracať na svoje najvyššie doterajšie hodnoty.

Tento článok nie je investičnou radou. Je len špekuláciou, ktorá vychádza z porovnávania vývoja ceny Bitcoinu a údajov z Google Trends.

 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Cena Bitcoinu dosiahla v polovici decembra svoj historický rekord, keď prekonala hodnotu 20 tisíc dolárov. Nie je preto prekvapením, že v tom istom období bol na Google obrovský dopyt po vyhľadávaní tohto slova.

Dáta Google Trends sú anonymnou, kategorizovanou a nezaujatou vzorkou údajov z vyhľadávania. Sledujú bilióny vyhľadávaní ročne, čo znamená, že sú jedným z najdôležitejších a najužitočnejších ukazovateľov ľudského záujmu v reálnom čase, pričom sa dajú kategorizovať podľa regiónov či kategórii.

Bitcoin druhý najvyhľadávanejší 

Slovo Bitcoin bolo v roku 2017 vôbec druhým najvyhľadávanejším. Zaujímavé je, že minuloročný nárast hodnoty Bitcoinu a ostatných kryptomien naznačovali už januárové údaje z Google Trends, kedy začal pomaly stúpať záujem o hľadanie tohto slova.

Rekordný nárast vo vyhľadávaní bol zaznamenaný v máji, čo bolo práve obdobie, kedy Bitcoin začal parabolicky narastať k svojmu ATH (historickému maximu). Práve v máji 2017 sa slovu “Bitcoin” podarilo prekonať jeho dovtedajší rekord vo vyhľadávaní z roku 2013.

Sledujeme opakovanie situácie

Aktuálne na Google Trends sledujeme opakovanie toho, čo sa dialo začiatkom minulého roka. Februárový graf ukazuje narastajúci záujem o vyhľadávanie informácii o Bitcoine (po tom ako v januári po výraznom poklese jeho hodnoty klesol). Keď sa pozriete na graf z Google Trends (prvý obrázok) a graf vývoja ceny Bitcoinu, podobnosť je zjavná.

 

Google Trends a slovo "Bitcoin"

Google Trends a slovo „Bitcoin“

 

Vývoj ceny Bitcoinu (Zdroj: Coinmarketcap.com)

Vývoj ceny Bitcoinu (Zdroj: Coinmarketcap.com)

Ak ste zástancom teórie, že cena sa odzrkadľuje od záujmu, teda stúpa, ak prichádzajú noví kupujúci s ďalším objemom peňazí, je veľmi pravdepodobné, že Bitcoin v najbližších mesiacoch môže opäť rásť k svojim rekordným maximám, ako to predpovedajú viacerí analytici špecializujúci sa na kryptomeny.

,,Popri nižších poplatkoch a posilnených základoch v dôsledku niektorých sľúbených aktualizácii ako avizovaný Ligtning Network, dôležitým vzostupným faktorom je to, že nedávny prepad vypudil z trhu takzvané “weak hands” (slabé ruky). Januárová korekcia skutočne mohla obnoviť určitú potrebnú rovnováhu na trhu s kryptomenami. Terajší príliv kapitálu od Hodl-erov, ktorí veria v technológiu na rozdiel od špekulantov, ktorých riadi FOMO (strach z premeškanej príležitosti), by mohol slúžiť ako východisko pre nové vrcholy,” napísal na konci článku, ktorý sa týkal tejto témy, redaktor známeho portálu Bitcoinist.com Allen Scott.

 

Ak sa Vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na FacebookuInstagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.