Sme aj na sociálnych sieťach

Návody

Návod eToro: Ako začať obchodovať s kryptomenami

Článok

zo dňa

Návod ako začať s Etoro

Ak ste sa rozhodli investovať na obchodnej platforme eToro, ktorá je aktuálne najväčšou sociálnou investičnou sieťou na svete, budete chcieť na ňu skôr či neskôr vložiť peniaze, aby sa vaše obchodovanie rozbehlo. V tomto stručnom návode vám vysvetlíme ako na to.

Upozornenie: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% – 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Skúste to najprv bez rizika

Po registrácii na eToro nemusíte okamžite obchodovať s reálnymi peniazmi. Ak ste na forexe začiatočník, odporúčame Vám najprv vyskúšať tzv. “virtual portoflio”, ktoré vám eToro ponúkne hneď po prvom prihlásení do systému.

Obchodovať tak budete len s virtuálnymi bodmi/kreditom, číže neriskujete stratu svojich peňazí. Až keď si otestujete, ako sa obchoduje na eToro, vložte vaše peniaze na účet, prepnite na “REAL” a rozbehnite obchod naostro.

virtuálne portfólio

 

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojený s rizikom* 

Ako začať s reálnymi peniazmi

Aby ste mohli začať obchodovať s reálnymi peniazmi, skôr než si vložíte peniaze na účet, musíte prejsť verifikáciou. eToro bude od vás požadovať tieto veci:

–  fotografiu dokladu totožnosti (občianskeho preukazu – prednú aj zadnú stranu),

–  fotografiu/scan jedného dokladu/faktúry, ktorá je uvedená na vaše meno a je na nej vidieť vaša adresa uvedená na občianskom preukaze (napríklad výpis z bankového účtu, platba za elektrinu, plyn …)

potvrdenie vášho telefónneho čísla prostredníctvom SMS správy

Proces verifikácie účtu môže trvať niekoľko dní. Náš účet bol schválený v priebehu 24 hodín, no vo väčšine prípadov treba počítať s dlhšou čakacou dobou.

Verifikácia - potrebné náležitosti

Prvý vklad a obchodovanie

1. Kliknite vľavo dole na DEPOSIT FUNDS

Etoro - vloženie finančných prostriedkov

2. Vložte peniaze na účet prostredníctvom platobnej karty, bankovým prevodom či cez PayPal (platobnou kartou je to najrýchlejšie). Výšku minimálneho vkladu eToro často mení a závisí aj od regiónu. Nám stačilo v dobe našej registrácie vložiť 200 dolárov (v tom čase cca 160 eur).

3. Kliknite na “Watchlist” – zobrazí sa vám základná ponuka (Ak chcete vidieť len kryptomeny, kliknite vľavo hore na “my watchlist” a následne na “Create new list“. Nový list/záložku pomenujte napríklad “Crypto”. Potom kliknite na “ADD MARKETS”, vyberte “CRYPTO” a potvrďte. Vytvorí sa vám záložka, v ktorej budete mať len kryptomeny)

Etoro - Watchlist

4. Obchodovať s kryptomenou môžete dvoma spôsobmi:

a) kliknutím na pozíciu SELL (S) – ak zvolíte túto možnosť vsádzate na to, že hodnota tejto kryptomeny bude klesať. Čiže ste v pluse, ak sa jej cena zníži.

Etoro - Sell pozícia

b) kliknutím na pozíciu BUY (B) – ak zvolíte túto možnosť, investujete do danej kryptomeny. Zarábate vtedy, ak jej hodnota rastie a prerábate, ak klesá.

Etoro - Buy pozícia

Všimnite si, že hodnota BUY pozície je vyššia, než hodnota SELL pozície. Tento rozdiel zvaný tiež „spread“ je v podstate odmenou (zárobkom) pre brokera. Keď volíte BUY pozíciu, počítajte s tým, že po potvrdení obchodu budete na začiatku automaticky o niečo v mínuse, pretože aktuálna hodnota kryptomeny je vždy nižšia, než hodnota uvedená v pozícii BUY.

5. Po kliknutí na jednu z týchto dvoch možností sa vám otvorí tabuľka (pozrite obrázok nižšie), v ktorej si nastavíte:

a) či obchodujete za túto cenu okamžite (TRADE), alebo len objednávate (ORDER)
– ak obchodujete (TRADE), akceptujete aktuálnu hodnotu SELL respektíve BUY pozície
– ak objednávate (ORDER), nastavíte hodnotu, pri ktorej sa má váš obchod uskutočniť

b) hodnotu (AMOUNT), ktorú chcete do tohto obchodu vložiť – pri kryptomenách je to minimálne 200 dolárov.

c) hodnotu, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť:

– STOP LOSS – najnižšia hodnota v dolároch, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť
– TAKE PROFIT – najvyššia hodnota obchodu v dolároch, pri ktorej sa má obchod automaticky uzavrieť

Keď budete mať všetko nastavené a ste pripravený obchodovať, kliknite na OPEN TRADE resp. SET ORDER (podľa toho, čo ste nastavili v bode 5a)

Etoro - tabuľka pre realizáciu obchodu

Sledovanie aktuálneho stavu

Aktuálny stav vašich obchodov môžete sledovať v dolnej lište, alebo v menu kliknite na PORTFOLIO.

V dolnej lište máte len rýchly súhrn:
AVAILABLE – stav na účte, ktorý ste neinvestovali
TOTAL ALLOCATED – celková suma, ktorá je investovaná
PROFIT – koľko ste aktuálne v pluse (zelená) alebo v mínuse (červená farba)
EQUITY – váš aktuálny stav celkovo (vložené peniaze plus respektíve mínus váš profit alebo strata)

Etoro - aktuálny stav na účte

V sekcii PORTFOLIO nájdete detailnejší prehľad o vašich obchodoch rozdelený do jednotlivých investícií. Nájdete tam informácie o tom koľko jednotiek danej investície vlastníte, za akú hodnotu ste obchod otvorili, aká je aktuálna hodnota daného obchodu či percentuálne vyjadrenie plusu resp. mínusu.

Ako uzavrieť obchod?

Keď príde ten moment, že chcete obchod uzavrieť (veríme, že s parádnym profitom), choďte do sekcie PORTFOLIO, a vpravo vedľa obchodu, ktorý uzatvárate kliknite na “koliečko”, v ktorom vyberte funkciu “CLOSE” a potvrďte.

Etoro - uzavretie obchodu

Pozor! Ak máte otvorených viac obchodov na rovnakú kryptomenu a chcete uzatvoriť len jeden z nich, nastavte si zobrazenie v PORTFOLIO tak, aby bol každý obchod zobrazený zvlášť. Urobíte tak kliknutím na tlačítko, ktoré je v sekcii PORTFOLIO v pravom dolnom rohu.

Etoro - zmena zobrazenia portfólia

Ako vybrať paniaze?

V ľavom menu kliknite na WITHDRAW FUNDS a zvoľte čiastku, ktorú chcete vybrať.

Etoro - výber peňazí

Dôležité vedieť pred výberom peňazí:

  • minimálna suma, ktorú môžete vybrať, je 50 dolárov
  • vybrať môžete len peniaze, ktoré máte v kolónke ”AVAILABLE”, teda aktuálny zostatok na účte. Sem sa neradí to, s čím aktuálne obchodujete. Čiže ak chcete vybrať aj sumu, s ktorou obchoduje, musíte najprv uzavrieť obchod, až potom vybrať peniaze.
  • Poplatok za výber je až 25 dolárov, čiže odporúčame vyberať peniaze menej často a väčšie čiastky
  • je možné, že eToro vám pošle peniaze na viac častí – čiže napríklad ak vyberáte 500 dolárov môže sa stať, že vám príde najprv 200 dolárov a potom 300.
  • Bežná čakacia doba, kým prídu peniaze, je 5-10 pracovných dní.

Vyskúšať eToroVáš kapitál je spojený s rizikom* 

Odporúčame Vám prečítať si aj návod ako na Etoro kopírovať obchody skúsených investorov a tiež komplexnú recenziu eToro.

* Pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami dochádza k finančným stratám na 74 % až 89 % účtov retailových investorov. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.


Ak sa Vám páčia naše články
sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Populárne

Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

-

Upozornenie

CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.

-

Kryptonovinky.sk © 2018

-