Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nákup za miliardu potvrdený. Microstrategy má už 90 500 BTC

Článok

Microstrategy kúpa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V predošlých dňoch sme vás viackrát informovali o avizovanom nákupe bitocinov spoločnosťou Microstrategy, na čele ktorej stojí veľký fanúšik BTC Michael Saylor. Nákup v hodnote vyše miliardy dolárov bol potvrdený vo včerajších poobedňajších hodinách.

Spoločnosť Microstrategy, ktorá sa postupne prezlieka do kabáta do akéhosi “alternatívneho Bitcoin ETF” potvrdila, že investovala do bitcoinu 1,026 miliardy dolárov a za priemernú nákupnú cenu $52 765 získala pod kontrolu ďalších 19 452 BTC. Celkovo ich tak vlastní už 90 521.

Súčasná hodnota všetkých BTC, ktoré táto firma vlastní je vyše 4,5 miliardy dolárov, pričom vďaka nákupom v auguste a septembri 2020 je ich priemerná nákupná cena stále relatívne nízka v porovnaní s tou súčasnou (“len” $23 985). Až čas  ukáže, či išlo o geniálne investície, alebo rizikový krok voči akcionárom tejto verejne obchodovanej spoločnosti.

Oficiálne potvrdenie kúpy Bitcoinov firmou Microstrategy sa na cene BTC včera neodzrkadlilo, nakoľko podľa všetkého v nej už bolo zohľadnene v predošlých dňoch. Microstrategy totiž tento krok avizovala, keďže nadobudnutý kapitál v podobe vyše miliardy dolárov získala predajom konvertibilných zmeniek práve na tento účel, čo oznámila vopred aj investorom. Ich predaj sa ukončil v piatok ak nákupu BTC teda muselo dôjsť pravdepodobne cez víkend.

,,Spoločnosť v súčasnosti vlastní viac ako 90 000 BTC, čo potvrdzuje našu dôveru v to, že Bitcoin ako najpoužívanejšia kryptomena na svete môže slúžiť ako spoľahlivý uschovateľ hodnoty. Naďalej budeme pokračovať v našej stratégii získavania Bitcoinov za našu prebytočnú hotovosť a môžeme okrem toho aj čas od času emitovať dlh alebo majetkové cenné papiere pri transakciách zvyšovania kapitálu s cieľom použiť výťažok na nákup ďalších Bitcoinov,” zaznelo v oficiálnom oznámení Microstrategy, z ktorého vyplýva, že táto spoločnosť, ktorú začínajú označovať aj ako “alternatívne Bitcoin ETF” s nákupmi najzmámejšej kryptomeny zatiaľ skončiť neplánuje.

V tento týždeň ide o druhú potvrdenú inštitucionálnu akvizíciu Bitcoinov. V utorok firma Square, na čele ktorej stojí ďalší fanúšik Bitcoinu Jack Dorsey, potvrdila, že kúpila BTC za ďalších 170 000 miliónov dolárov, pričom za uplynulý rok použila dokopy na kúpu najznámejšej kryptomeny 5% svojich finančných rezerv (220 miliónov dolárov).

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.