Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nákup za miliardu potvrdený. Microstrategy má už 90 500 BTC

Článok

Microstrategy kúpa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V predošlých dňoch sme vás viackrát informovali o avizovanom nákupe bitocinov spoločnosťou Microstrategy, na čele ktorej stojí veľký fanúšik BTC Michael Saylor. Nákup v hodnote vyše miliardy dolárov bol potvrdený vo včerajších poobedňajších hodinách.

Spoločnosť Microstrategy, ktorá sa postupne prezlieka do kabáta do akéhosi “alternatívneho Bitcoin ETF” potvrdila, že investovala do bitcoinu 1,026 miliardy dolárov a za priemernú nákupnú cenu $52 765 získala pod kontrolu ďalších 19 452 BTC. Celkovo ich tak vlastní už 90 521.

Súčasná hodnota všetkých BTC, ktoré táto firma vlastní je vyše 4,5 miliardy dolárov, pričom vďaka nákupom v auguste a septembri 2020 je ich priemerná nákupná cena stále relatívne nízka v porovnaní s tou súčasnou (“len” $23 985). Až čas  ukáže, či išlo o geniálne investície, alebo rizikový krok voči akcionárom tejto verejne obchodovanej spoločnosti.

Oficiálne potvrdenie kúpy Bitcoinov firmou Microstrategy sa na cene BTC včera neodzrkadlilo, nakoľko podľa všetkého v nej už bolo zohľadnene v predošlých dňoch. Microstrategy totiž tento krok avizovala, keďže nadobudnutý kapitál v podobe vyše miliardy dolárov získala predajom konvertibilných zmeniek práve na tento účel, čo oznámila vopred aj investorom. Ich predaj sa ukončil v piatok ak nákupu BTC teda muselo dôjsť pravdepodobne cez víkend.

,,Spoločnosť v súčasnosti vlastní viac ako 90 000 BTC, čo potvrdzuje našu dôveru v to, že Bitcoin ako najpoužívanejšia kryptomena na svete môže slúžiť ako spoľahlivý uschovateľ hodnoty. Naďalej budeme pokračovať v našej stratégii získavania Bitcoinov za našu prebytočnú hotovosť a môžeme okrem toho aj čas od času emitovať dlh alebo majetkové cenné papiere pri transakciách zvyšovania kapitálu s cieľom použiť výťažok na nákup ďalších Bitcoinov,” zaznelo v oficiálnom oznámení Microstrategy, z ktorého vyplýva, že táto spoločnosť, ktorú začínajú označovať aj ako “alternatívne Bitcoin ETF” s nákupmi najzmámejšej kryptomeny zatiaľ skončiť neplánuje.

V tento týždeň ide o druhú potvrdenú inštitucionálnu akvizíciu Bitcoinov. V utorok firma Square, na čele ktorej stojí ďalší fanúšik Bitcoinu Jack Dorsey, potvrdila, že kúpila BTC za ďalších 170 000 miliónov dolárov, pričom za uplynulý rok použila dokopy na kúpu najznámejšej kryptomeny 5% svojich finančných rezerv (220 miliónov dolárov).

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne