Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nakupujte na Amazone pomocou Lightning Network!

Článok

Amazon, kryptomeny, rozšírenie Moon
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Fanúšikovia kryptomien budú môcť používať Bitcoin na nákup tovarov a služieb na najväčšom e-commerce trhovisku Amazon.com. Informoval o tom portál Coindesk.com.

Túto funkciu prináša startup Moon, ktorý na Veľkonočný pondelok predstavil rozšírenie pre prehliadače Chrome, Opera a Brave, prostredníctvom ktorého je možné zaplatiť na podporovaných stránkach akoukoľvek peňaženkou, ktorá podporuje Lightning Network (LN). Aplikáciu už údajne úspešne otestovalo 250 zákazníkov, ktorí platili v podporovaných internetových obchodoch napríklad prepojením prehliadača so svojim účtom na Coinbase.

,,Rozšírenie (pre prehliadač) zobrazí QR kód a vystaví invoice pre Lightning Network (všetky potrebné informácie, ktoré sú potrebné pre realizáciu transakcie v LN), ktorú budete môcť jednoducho skopírovať a vložiť, ak z nejakého dôvodu nebudete môcť priamo použiť QR kód, a následne budete môcť zaplatiť vašou obľúbenou LN peňaženkou,” vysvetľuje CEO spoločnosti Moon Ken Kruger.

Amazon kryptomeny neakceptuje, prevod sa deje mimo

Aby sme vás neuviedli do omylu– samotný Amazon kryptomeny neakceptuje, program urobí prevod z kryptomien na fiat menu mimo samotný portál. Kruger odmietol špecifikovať, ktoré finančné inštitúcie pomáhajú konvertovať BTC (a ďalšie podporované kryptomeny) na fiat menu, ktorú dostávajú predávajúci na Amazone, resp. ďalších podporovaných predajných portáloch. Prezradil však, že toto rozšírenie prehliadača by malo do roku 2020 podporovať všetky e-commerce stránky bez ohľadu na to, či akceptujú priamo Bitcoin, alebo nie.

Startup Moon vznikol v New Yorku v roku 2018 len s tromi zamestnancami  a rozpočtom 100 tisíc dolárov. Generálny riaditeľ firmy Murat Aktihanoglu povedal pre CoinDesk, že považuje Moon za jednu zo spoločností, ktoré pomôžu ukotviť potenciál kryptomien v nasledujúcich piatich rokoch.

,,Je veľa príležitosti, ako môžeme pomôcť vyriešiť niektoré problémy s použiteľnosťou kryptomien a tým, že dostaneme ľudí k Lightning Network, zvýšime mieru ich prijatia. Budeme spolupracovať s inými skupinami v LN komunite, aby sme vedeli, na čom pracujú a či existujú nejaké medzery v našich službách. Radi by sme sa pokúsili prispieť všade, kde to bude možné,” uviedol Kruger.

Na oficiálnej stránke PayWithMoon.com, kde si môžete stiahnuť rozšírenie pre váš Google prehliadač, sa aktuálne dočítate, že rozšírenie je vo fáze posudzovania. Google teda overuje, či ide o bezpečnú aplikáciu, ktorá spĺňa všetky obchodné podmienky. Podľa informácii CoinDesk by mal byť plugin plnohodnotne prístupný a funkčný už v stredu.

Zdroj: coindesk.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne