Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Najväčší portál o kryptomenách končí. Dôvodom je Google

Článok

ccncom

Najväčšia stránka zaoberajúca sa problematikou kryptomien portál CCN.com včera šokujúco oznámila, že končí. Pokračovať v činnosti mu neumožňuje rapídny pokles návštevnosti v dôsledku zmeny algoritmu vyhľadávača Google.

,,Narodený 5. Júna 2013. Zomrel 10. júna 2019. Dôvod smrti: Google,” – takýto text sa nachádza na úvodnom obrázku článku, v ktorom CCN.com informuje, že od 3. júna klesla návštevnosť portálu z vyhľadávania na Google o 53%  (na desktope) a o 71% na mobiloch. Za takýchto podmienok spoločnosť stojaca za webom už nemôže pokryť náklady na svoju činnosť a teda končí.

Podľa SEO analytického nástroja Sistrix klesla miera zobrazení portálu CCN vo vyhľadávaní Google z 1.2 bodu na 0.6 bodu. Vedenie spoločnosti sa snažilo nájsť vysvetlenie v rámci fóra na Google Webmasters Tools, no hoci boli administrátori Google ochotní spolupracovať, k dôvodom tohto výrazného pádu CCN sa nedopracovali.

CCN.com pritom nie je jediný kryptomenový portal, ktorý výrazne doplatil na zmenu algoritmu vyhľadávania na Google. Coindesk.com klesol o 34% na desktope a o 22% na mobiloch. Portál Cointelegraph.com priznal, že jeho návštevnosť z mobilných zariadení klesla o 21%.

Pokles návštevnosti z Google však nemožno pripísať cielenému blokovaniu kryptowebov vyhľadávačom Google. Návštevnosť totiž razantne klesla aj iným ne-krypto portálom. Web Dailymail.co.uk napríklad prišiel 43% návštevnosti z Google a stránka NFL.com o 24%. Zaujímavé je, že naopak niektoré weby reportujú výrazný nárast.

Špekuluje sa, že pokles návštevnosti sa môže týkať najmä webov, ktoré používajú takzvané „clickbaitové“ titulky. Google ich chce týmto smerom prinútiť, aby sa snažili o serióznejšie spravodajstvo. Otázne je však to, do akej miery je tento názor pravdivý. Minimálne v prípade bulvárneho DailyMail by to mohla byť pravda, no napríklad také vimeo.com alebo NFL.com určite nemožno označiť za bulvárne weby.

Rozhodnutie CCN.com ukončiť prevádzku portálu by sme osobne nebrali ako úplne záväzné. Môže ísť len o určitý druh hlasného protestu. Výrazný pokles návštevnosti zo dňa na deň je síce šokujúci, no ak sa čísla stabilizujú, nie je dôvod na to, aby CCN naozaj skončilo. Či je teda rozhodnutie vedenia redakcie definitívne, sa dozvieme až v najbližších týždňoch.

Zdroj: ccn.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne