Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Na burzách je najmenej bitcoinov od novembra 2018 – investori preferujú držanie BTC vo vlastnej moci

Článok

Bitcoin
Zdroj: pexels.com

Iba 6,3% všetkých bitcoinov, ktoré boli dodnes vyťažené, sa nachádzajú podľa platformy CryptoRank na peňaženkách búrz, čo je fenomén, ktorý nebol u bitcoinu viditeľný roky a vlieva do ďalšieho vývoja jeho ceny patričný optimizmus.

Ak počet bitcoinov na burzách rastie, zväčša to znamená, že investori ich na ne presúvajú z dôvodu, že ich chcú predať, alebo sa aspoň pripravujú na takúto možnosť (napríklad v čase, kedy je na trhu nervozita a chcú byť pripravení pohotovo reagovať). Odlivy bitcoinov z búrz naopak znamenajú, že ich majitelia ich presúvajú na vlastné peňaženky – majú ich teda pod vlastnou kontrolou vo väčšom bezpečí. Toto konštatovanie však hovorí najmä o dlhodobom mentálnom nastavení investorov (podľa pohybov na burzách sa rozhodne nedá predvídať vývoj ceny BTC z krátkodobého hľadiska pozn.red.).

Počet bitcoinov na burzách klesá s určitými prestávkami od marca 2020, kedy sa cena BTC prudko prepadla po vypuknutí pandémie koronavírusu. V onom okamihu bolo na burzách okolo 3,15 milióna BTC. Podľa aktuálnych dát Glassnode ich je na burzách len okolo 2,5 milióna, čo je najmenej od novembra 2018. V roku 2018 však bolo celkovo bitcoinov menej než je dnes, čo ešte viac zvýrazňuje vôľu investorov nemať bitcoiny priamo na burzách, ale na vlastných peňaženkách.

Tejto téme sa venovala aj platforma CryptoRank, ktorá však pracuje s o čosi inými dátami než Glassnode. CryptoRank síce rovnako ako Glassnode hlási dlhodobý odliv BTC z búrz, no domnieva sa, že burzy majú v skutočnosti pod kontrolou len  1,309 milióna BTC, čo je zhruba 6,3% existujúcich BTC. Pre ilustráciu takto pred rokom to bolo 7,3%, čo znamená, že medziročne počet BTC pod kontrolou búrz klesol o ďalšie percento.

Zaujímavým zistením je aj to, že neustále klesá počet BTC, ktoré vlastní americká burza Coinbase. Tá je známa obľubou medzi americkými inštitucionálnymi investormi. Nemalú časť BTC napríklad priamo cez Coinbase nakupovala firma Microstrategy, ktorá je najväčším držiteľom BTC spomedzi všetkých verejne obchodovaných spoločnosti. Dominancia Coinbase z pohľadu držaných BTC klesla medziročne o 10%, keď podľa CryptoRank aktuálne drží okolo 580 tisíc BTC. Na druhom mieste je Binance (329tisíc BTC) a tretí je Bitfinex (193tisíc BTC).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.