Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Muskov „tweet“ sa natrvalo zapísal do histórie Bitcoinu

Článok

Elon Musk Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ako ste určite postrehli, podnikateľ a vizionár Elon Musk zmenou profilového popisu na svojom  oficiálnom Twitter účte spôsobil novú vlnu retailového FOMO šialenstva okolo Bitcoinu, ktoré v piatok viedlo k prudkému rastu ceny najznámejšej kryptomeny o približne 6 000 dolárov (v špičke).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf firiem Tesla či SpaceX, ktorý sa nedávno stal najbohatším mužom na svete, si najprv svoj popis v “bio” zmenil na “Bitcoin” a následne zverejnil krátky status, v ktorom uviedol “In retrospect, it was inevitable” (v preklade: ,,pri spätnom pohľade to bolo nevyhnutné“).

,,Nemôžete predávať domy, ktoré nevlastníte. Nemôžete predávať auta, ktorá nevlastníte. Ale môžete predávať akcie, ktoré nevlastníte? Toto je somarina, shortovanie je legalizovaný podvod len zo zákerných dôvodov,” napísal na Twitteri svoju frustráciu vyplývajúcu z kauzy GameStop. Pravdepodobne tá bola hlavným motívom, prečo sa následne rozhodol podporiť Bitcoin.

Od oného momentu sa Musk o Bitcoine už nezmienil, no jeho popis v bio zostáva nezmenený. Kryptokomunita sa však činila a jeho odkaz “In retrospect, it was inevitable” sa zvečnil aj v bitcoinovom blockchaine, keďže neznámy užívateľ ho zaradil do transakcie v rámci ťatby bloku s poradovým číslom 668 197. Upozornil na to šéf analytickej platformy Glassnode Rafael Schultze-Kraft.

Podobný úmysel mal aj Zakk Lakin zo zmenárne CoinCorner, ktorý sa taktiež chcel uistiť, aby zostal tento odkaz zvečnený na BTC blockchaine.  ,,Keď som videl tweet Elona Muska a následnú jeho zmenu popisu na Twitteri, zdalo sa mi to ako dôležitý okamih pre celý tento priemysel,” povedal pre portál DeCrypt v čase, kedy jeho transakcia stále čakala na konfirmáciu.

Pohyb ceny vyšiel niektorých draho

Elon Musk týmito dvomi malými zmenami na Twitteri a bez toho, aby potvrdil, že nejaké bitcoiny kúpil alebo tak aspoň plánuje spraviť, v piatok zásadne ovplyvnil cenu Bitcoinu. Tá už po 15 minútach od zmeny popisu v jeho „bio“ vyletela o 3000 dolárov z $32 000 na $35 000 a následne našla špičku nad úrovňou 38 000 USD. Pre mnohých investorov to však znamenalo aj likvidáciu ich short pozícii a teda obrovské straty. Podľa analytickej platformy Bybt tak mohli obchodníci prísť o odhadom 420 miliónov dolárov.

Musk ovplyvnil aj transakcie

Elon Musk zjavne ovplyvnil aj transakčné náklady na BTC blockchaine. Podľa dát portálu BitInfoCharts stúpli po jeho tweete priemerne transakčné poplatky až na 17,2 USD, čím sa prekonal tohtoročný rekord zaznamenaný 12. januára. Zároveň išlo o najvyššie transakčné poplatky od januára 2018, kedy sa  končil predošlý bitcoinový bullrun a na burzy mierilo množstvo BTC. Najvyššia zaplatená hodnota za transakciu sa však datuje k 21. decembru 2017 v podobe priemerného poplatku 54,90 USD.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.