Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Musk „tweetmi” spropagoval Bitcoin a DogeCoin. Saylor mu ponúka pomoc

Článok

Musk Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Úspešný podnikateľ, vedec a vizionár Elon Musk, ktorý stojí na čele spoločnosti SpaceX, Tesla, Boring Company či Neuralink, na seba opäť pritiahol pozornosť kryptokomunity sériou zvláštnych tweetov, v ktorých v priebehu včerajšieho dňa spomenul Bitcoin aj altcoin DogeCoin.

Musk najprv napísal krátky status, v ktorom napísal “Bitcoin je moje záchranné slovo (safe word)”. Krátko nato zverejnil vtipný meme obrázok s Bitcoin tematikou a následne ďalší textový status v znení “Bitcoin je takmer rovnaká hlúposť ako fiatové peniaze”. Sériu tweetov následne ukončil textom: ,,Jedným slovom: DOGE”, ktorým spôsobil raketový rast hodnoty kryptomeny DogeCoin, ktorú ironicky propagoval niekoľkokrát aj v minulosti a dodnes má uvedené v popise svojho Twitter účtu “bývalý CEO DogeCoinu”.

Muskove názory na Bitcoin a kryptomeny sú dlhodobo ostro sledované. Úspešný podnikateľ však oficiálne vlastí len 0.25 BTC, ktoré mu mal v minulosti poslať jeden z jeho priateľov. Na adresu Bitcoinu sa viackrát vyjadril v pochvalnom zmysle, no nikdy ho prehnane nepropagoval. Nuž a z vyššie uvedených tweetov je jasné, že ho dokáže prirovnať aj ku takmer rovnakej hlúposti ako fiatové peniaze. Napriek tomu niektorí veria, že by práve on mohlo byť záhadným tvorcom Bitcoinu Satoshim Nakamotom, nakoľko medzi ním a tým, čo sa vie o Nakamotovi, existuje niekoľko súvislosti.

Tak či onak, tweety Elona Muska si všimol aj zakladateľ firmy Microstrategy Michael Saylor, ktorý skrz svoj firmu investoval tento rok do Bitcoinu stovky miliónov dolárov. O tejto téme viac aj v tomto videu:

Saylor, ktorý má dva tituly z MIT v letectve, astronautike a vo vede, odkázal Muskovi, že mu je ochotný poskytnúť svoje príručky k tomu, ako rýchlo nakúpiť bitcoiny pod správu jeho automobilky Tesla. Odkázal mu, že ich poskytne v rámci spolupráce “jedného raketového vedca druhému”.

Asistenciu pri prípadnej kúpe bitcoinov pre Elona Muska resp. pre Teslu hneď ponúkli aj bratia Winklevossovci z burzy Gemini, či generálny riaditeľ hongkonskej burzy FTX, ktorý odkázal, že veľké nákupy bitcoinov vie preňho realizovať v priebehu jedného týždňa.  Naopak známy propagátor zlata a kritik Bitcoinu Peter Schiff Muskovi odkázal, aby to v žiadnom prípade nerobil, inak budú akcionári Tesla držať rovnakú tašku odpadu ako akcionári Microstrategy.

,,Veľké technologické spoločnosti budú musieť integrovať svoje produkty s Bitcoinmi, aby zostali konkurencie schopní. Všetky spoločnosti budú musieť kúpiť Bitcoin, aby zostali solventné,” doplnil Saylor.

My dopĺňame, že Elon Musk nikdy neavizoval a ani neavizuje, že plánuje kúpu bitcoinov či už pre seba, alebo v prospech jednej z jeho firiem. To čo sa teda udialo včera na Twitteri a čo možno bude mať dnes svoje pokračovanie je teda len menší mediálny ošiaľ okolo Bitcoinu, ktorému prispel aj samotný Musk.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne