Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Môže Bitcoin čakať supercyklus? Tento bullrun je iný, než tie predošlé, tvrdí Held

Článok

Bitcoin supercyklus
Canva.com, koláž kryptonovinky

Dan Held, ktorý patrí medzi popredných predstaviteľov burzy Kraken, si myslí, že v tomto bullrune by mohol Bitcoin dosiahnuť cenu až jedného milióna dolárov.

Dan Held, ktorý má na Twitteri vyše 158 tisíc followerov, sa domnieva, že súčasný rastový cyklus Bitcoinu je odlišný od tých predošlých. ,,Toto je moment, ktorý  sa udeje raz za sto rokov,” uviedol popri tom, ako poukázal na súčasné okolnosti poháňajúce rast ceny Bitcoinu. Myslel tým pandémiu koronavírusu a kroky centrálnych bánk, čo sú podľa neho hlavné katalyzátory rastúceho záujmu o BTC. ,,Ľudia už nejdú do Bitcoinu len kvôli špekulácii. Ľudia si ho kupujú, pretože vidia jeho reálnu hodnotu,” skonštatoval v rozhovore pre Cointelegraph.

Held je dokonca presvedčený, že keď Bitcoin dobehne v kapitalizácii zlato, začne postupne ohrozovať monopol vlád pokiaľ ide o kontrolu nad svetovými peniazmi. To bude viesť k tomu, že sa budú snažiť proti kryptomenám bojovať. Held sa domnieva, že v dôsledku toho mnoho kryptomien neprežije a upadnú do zabudnutia. Bitcoin je však podľa neho navrhnutý tak, aby odolal aj tejto cenzúre. ,,Satoshi vybudoval blockchain aby mohol vzniknúť Bitocin a urobil ho tak, že je neuveriteľne odolný voči vládam.”

Pokiaľ ide o dôvody rastu ceny Bitcoinu, v podobnom duchu sa vyjadril aj CEO eToro Yoni Assia:

,,Sme svedkami bezprecedentných monetárnych a fiškálnych reakcii federálnych vlád z celého sveta, ktoré vedú k nulovým úrokovým sadzbám a na niektorých miestach dokonca k negatívnym úrokovým sadzbám. Taktiež vidíme nebývalé množstvo peňazí, ktoré tlačia vlády po celom svete – niektoré z nich vo veľmi jedinečnej a novej koncepcii priamych stimulov pre spotrebiteľov. Toto všetko vyvolalo najväčšiu diskusiu v histórii ľudstva o hodnote peňazí – diskusiu, ktorá sa začala veľmi vášnivo objavovať najmä v kryptokomunite.”

Bitcoin podľa Assiu čerpá najmä z faktu, že jeho množstvo je obmedzené a inflácia je jasne stanovená a nemenná. Zakladateľ eToro je presvedčený, že ľudia nie sú slepí voči nadmernému tlačeniu peňazí a preto si začínajú uvedomovať podstatu Bitcoinu. Jeho obmedzená ponuka je totiž ľahko pochopiteľná pre každého.

Odlišnosť bullrunu naznačujú aj onchain data

Že súčasný bullrun Bitcoinu je odlišný s tým predošlým, ktorý vyvrcholil 17. decembra 2017 na cene necelých 20 000 USD, naznačujú aj onchain dáta. Konkrétne nový fenomén klesajúceho počtu BTC na burzách popri tom, ako jeho cena rastie. Počas bullrunu 2017 bol tento trend presne opačný – počet BTC na burzách pribúdal popri pokračujúcom raste ceny. Upozornil na to aj analytik William Celemnte III píšuci pre Bitcoin Magazine, ktorý priložil k graf:

Z tejto skutočnosti si samozrejme nemožno robiť definitívne závery, no výbery BTC z búrz naznačujú rast krízy ponuky a likvidity, čo je býčí signál nahrávajúci predpokladu pokračovania bullrunu. Čím menej bitcoinov je k dispozícii na obchodovanie a teda na okamžitý predaj, tým sa vytvára väčší tlak na rast ceny.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.