Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Mohol by Celsius zachrániť podobný plán, aký použil v minulosti Bitfinex?

Článok

otázniky
Zdroj: Pixabay.com

Spoluzakladateľ BnkToTheFuture Simon Dixon navrhol plán obnovy pre  lending platformu Celsius, ktorej hrozí insolventnosť. Je podobný tomu, ktorý pomohol po veľkom hacku v roku 2016 zachrániť kryptomenovú burzu Bitfinex.

Simon Dixon, ktorý je spoluzakladateľom BnkToTheFutures, tvrdí, že Celsius by sa mohol pokúsiť použiť podobný plán „finančnej inovácie“, aký použila s prispením jeho firmy burza Bitfinex v roku 2016, keď z nej hackeri ukradli približne 120 000 BTC, čo bola v tom čase strata približne 72 miliónov dolárov.

,,Verím, že tradičné financie nebudú včasným riešením pre Celsius, ako sme to videli v minulosti pri burze Mt. Gox, kde je problém nevyriešený ani po 10 rokoch. Verím, že sa to dá vyriešiť iba tak, že sa použije finančná inovácia, ako sme to urobili s Bitfinexom, ktorá vyriešila problém do 9 mesiacov a pre vkladateľov to fungovalo veľmi dobre,“ poznamenal a doplnil, že Celsius chce pomôcť ako akcionár aj veriteľ. ,,Mojou pozíciou je ponúkať riešenia, keďže s tým máme skúsenosti, licencie a technológie,“ dodal.

BnkToTheFuture je globálna online investičná platforma, ktorá umožňuje investorom investovať do finančných technologických spoločnosti, fondov a iných alternatívnych finančných produktov. Disponuje sieťou viac ako 85 tisíc kvalifikovaných investorov, z ktorých mnohí investovali aj do Celsius.

Pokiaľ ide o inovatívny plán obnovy pre Celsius, Dixon netvrdí, že Celsius má konať úplne rovnako ako v prípade Bitfinexu, ale mal by sa inšpirovať jeho príbehom.

Bitfinex po tom ako utrpel vážny hack, totiž nevstúpil do likvidácie, ale spustil „plán obnovy“, ktorého súčasťou bol “prísľub splatenia“ vo forme nových tokenov BFX poškodeným zákazníkom v ekvivalente hodnoty rovnej ukradnutým kryptomenám.

Tieto tokeny však boli súbežné obchodovateľné na otvorenom trhu, pričom ich držitelia ich mohli kedykoľvek v čase predať s vedomím, že ich cena by sa mala v budúcnosti dostať na 1 dolár (taký bol sľub Bitfinex). Neskôr bola spolupráca rozšírená o možnosť konverzovať BFX tokeny na vlastný kapitál v spoločnosti.

Ukázalo sa, že tento plán fungoval, kdeže obete hackerského útoku dostali späť od 75% do 100% hodnoty ukradnutých prostriedkov (v čase hacku). ,,V roku 2016 potreboval Bitfinex plán na zostavenie sa z ich hacku a spoločnosť, ktorú som spoluzalozil – Bnktothefuture.com, ich podporila a vykonala plán obnovy, ktorý zahŕňal security tokeny, dlh a vlastný kapitál a poskytla investorom veľmi vysokú návratnosť za to, že riskovali.“

Dixon však nepotvrdil ,že takýto plán by 100% fungoval aj v prípade Celsius. Tiež je nutné uviesť, že plán bol realizovaný po roku 2016 a pred rokom 2018, čo znamená, že išlo o obdobie, kedy sa kryptomenám výrazne darilo. Súčasné okolnosti na trhu sú výrazne odlišné.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.