Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Množstvo kryptomien zanikne, no Bitcoin do dvoch rokov prekoná maximá, tvrdí Demirors

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Nevylučuje, že cena bitcoinu (BTC) pôjde v nasledujúcom období aj nižšie, no myslí si, že do dvoch rokov prekoná doterajšie historické maximum 69 000 USD. Taký je názor strategického riaditeľa CoinShares Metlem Demirors.

Metlem Demirors dostala príležitosť vyjadriť sa k aktuálnej situácii na trhu s kryptomenami v rozhovore pre reláciu Sqawk Box na CNBC, kde poznamenala, že bitcoin bol vždy „cyklickým aktívom“, ktorý v minulosti bežne klesol od historického maxima aj o 80 či 90%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Keďže bitcoin je v súčasnosti od ATH vzdialený „len“ 70%, Demirors verí, že stále existuje priestor pre jeho ďalšiu korekciu smerom nadol. Poznamenala tiež, že support okolo ceny 20 000 dolárov sa javí ako silný a že neočakáva pokles ceny pod 14 000 USD. Následne vyhlásila, že táto bolesť na trhoch bude do roku 2024 vzdialenou minulosťou.

,,V nasledujúcich 24 mesiacoch uvidíme nové historické maxima,“ vyhlásila odvážne, no upozornila, že v tomto momente na skoršie posilňovanie ceny neexistuje dosť „vzostupných katalyzátorov“.

,,Videli sme veľa likvidácii, veľa insolvencii, ktoré mali obrovský dopad na trh. Hovoríme o kapitále 10, 20, 30 miliárd dolárov, ktorý sa v podstate cez noc vyparil. Očakávame viac bolesti pre technologické akcie a tiež pre krypto,“ naznačila, že súčasne vyhliadky nie sú pozitívne, čo sa zhoduje s názormi mnohých iných trhových analytikov, keďže globálne trhy dostávajú zabrať pre vysokú infláciu, prísnu monetárnu politiku Fed, vojnu na Ukrajine, zero-covid politiku v Číne a pretrvávajúce problémy s dodávateľskými reťazcami.

Mnoho kryptomien zanikne

Demirors tiež upozornila, že počas tohto bearmarketu zanikne mnoho bezvýznamných kryptomien, ktoré si užili slávu v čase najväčšieho ošiaľu. ,,Existuje veľmi dlhý, dlhý chvost kryptoaktív, ktorý podľa mňa klesne na nulu, ktorý v skutočnosti nemá žiadnu dlhodobú perspektívu, rovnako ako sme to videli u množstva technologických akcií.“

Týmito slovami Demirors možno pripomenula spľasnutie dot-com bubliny v úvode 21. storočia, kedy skrachovalo množstvo technologických firiem,  ktoré sa predtým viezli na vlne prehnaných očakávaní investorov. Tie, ktoré prežili, či už ide o Amazon alebo eBay, však v nasledujúcich rokoch žali obrovský úspech a napríklad Amazon urobil z Jeffa Bezosa svojho času najbohatšieho muža sveta.

,,Ide o očistný proces,“ komentoval trh kryptomien Louis Schoeman,  výkonný riaditeľ Forex Suggest, ktorý vo svojej nedávnej správe uviedol, že súčasný bearmarket môže zabiť 90 percent všetkých kryptomien.

,,Slúži to však aj ako obrovská príležitosť pre mnohých no-coinerov prvýkrát vstúpiť do kryptomenového trhu. Kryptotrh praje odvážnym,“ dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.