Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Mining pool Poolin chce riešiť „krízu likvidity“ vydaním IOU tokenov

Článok

Bitcoin ťažba
Zdroj: Unsplash.com

Piaty najväčší ťažobný kryptomenový pool Poolin sa snaží krízu likvidity vyriešiť vydaním IOU tokenov, ktoré ponúkne používateľom, ktorých ovplyvnilo pozastavenie možnosti výberu spoločne vyťažených kryptomien.

Čínsko-singapurský ťažiar Poolin, ktorý je podľa hashrate piatym najväčším bitcoinovým poolom s podielom na zhruba 10% hashrate, priznal minulý týždeň problémy s likviditou, ktoré viedli k dočasnému zastaveniu možnosti výberu držaných aktív, medzi ktoré patrili bitcoiny, Ethery, Tether (USDT), litecoiny, zCash či podiely na dogecoinoch (DOGE). Pokiaľ ide o bitcoiny, podľa medializovaných správ mal Poolin v danom čase na svojej známej peňaženke vyše 17 000 BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tzv. “kríza likvidity” však pretrváva dodnes, čo viedlo k oznámeniu Poolin o vydaní tzv. IOU ERC-20 tokenov, ktoré prerozdelí poškodeným klientom v pomere 1:1 voči im prislúchajúcim aktívam.

,,Našou súčasno prioritou je obnoviť výbery čo najväčšieho množstva mincí resp. tokenov. Snažíme sa o viaceré riešenia krátkodobého nedostatku likvidity vrátane hľadania nových investícii, výmeny dlhu a likvidácie aktív,” oznámila spoločnosť.

Čínsky ťažiar uvádza, že vydanie IOU sa v minulosti osvedčilo napríklad u DeFi protokolu Forucombo, ktorý po napadnutí hackermi prišiel o 15 miliónov dolárov a úspešne odškodnil klientov vydaním 5 miliónov tokenov iouCOMBO.

K IOU tokenom Poolin poznamenal, že ich držitelia budú mať možnosť vymeniť ich späť za svoje pôvodné tokeny v reťazci, alebo ich budú môcť vymeniť s inými stranami, kúpiť si za ne ťažobný hardvér alebo kúpiť podiely v americkej spoločnosti Poolin’s US.

Mining pooly umožňujú ťažiarom združovať ich výpočtovú silu vynaloženú pri ťažbe BTC (hashrate), aby tým zvýšili pravdepodobnosť vyťaženia bitcoinového bloku. Odmenu, teda vyťažené bitcoiny, si následne delia podľa vopred stanovených podmienok daného poolu a samozrejme podľa výpočtovej sily, ktorou k danej ťažbe prispeli.

V prípade Poolin však mnohí ťažiari zapojení do tohto procesu nevyberali svoje zostatky okamžite, ale až v priebehu času, čo sa ukázalo ako chyba. Mining pool Slush Pool napríklad hneď po prevalení kauzy Poolin upozornil (nielen) svojich ťažiarov, že pre vyhnutie sa takýmto problémom jednoducho stačí nastaviť automatický výber, tj. sasielanie prislúchajúceho podielu ťažiarovi na jeho privátnu peňaženku.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.