Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miliardár Thomas Peterffy je ďalším potvrdeným Bitcoinerom

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

V roku 2021 sa zoznam miliardárov, ktorí priznali svoju investíciu do Bitcoinu, pekne rozrastá. Po Paulovi Tudorovi Jonesovi, Stanleymu Druckenmillerovi, Rayovi Daliovi, Rickovi Riederovi či Elonovi Muskovi sa najnovšie na tento zoznam pridáva priekopník v oblasti online brokerstva Thomas Peterffy.

Thomas Peterffy, ktorý je zakladateľom a predsedom giganta Interative Brokers, najväčišeho amerického online trading brokera, vo včerajšom rozhovore pre CNBC priznal, že investoval do Bitcoinu už pred 3 rokmi, hoci len prednedávnom pre CNBC uviedol, že ohľadom budúcnosti kryptomien má stále veľké pochybnosti.

,,Aj ja sám som vložil nejakú časť peňazí do kryptomien. Domnievam sa však, že šance, že pôjde o životaschopný veľký trh, alebo dominantnú menu, je malá,” uviedol v júli narážajúc na to, že jeho investícia do kryptomien bola motivovaná skôr tým, aby si pre istotu aj on ukrojil z koláča, ak bude jeho názor chybný.

Hoci zakladateľ Interactive Brokers ešte začiatkom leta neveštil kryptomenám takú veľkolepú budúcnosť ako iní americkí miliardári typu Paula Tudora Jonesa, spoločnosť, ktorú zakladal, sa v onom čase už pripravovala na zahájenie možnosti cez ňu obchodovať kryptomeny. To bola pre kryptotrh pomerne veľká správa, pretože Interactive Brokers je známy tým, že je obľúbeným nástrojom na obchodovanie najmä u solventnejších klientov.

Teraz sa zdá, že Peterffy už nemá väčší problém potvrdiť, že je Bitcoinerom. V relácii TechCheck totiž už mal príležitosť zmieniť, že možnosť obchodovania kryptomien na Interactive Brookers oficiálne sprístupnili.  A azda prvýkrát hovoril o kryptomenách aj v pozitívnejšom svetle.

,,Myslím si, že Bitcoin a ďalšie kryptomeny sú skvelé nápady. Malo by im byť umožnené slobodne s nimi obchodovať a slobodne ich využívať, aby našli svoju odpovedajúcu úlohu v ekonomike.”

Iné hovoril ako robil?

Investor, ktorému sa odhaduje majetok v hodnote okolo 19 miliárd dolárov, bol v minulosti voči kryptomenám omnoho skeptickejší. Keď v roku 2017 CME spustila možnosť obchodovania Bitcoin futures kontraktov, varoval pred nejasnosťami okolo Bitcoinu a kryptomien v súvislosti s reguláciami a tiež uviedol, že kryptomeny môžu mať na svedomí ďalšiu finančnú krízu.

Postupná zmena názoru Peterffyho na Bitcoin (minimálne toho oficiálneho) akoby kopírovala obchodnú stratégiu jeho firmy. Teraz, keď už si Interactive Brokers vie ukrojiť z koláča okolo obchodovania BTC a iných kryptomien, nie je preňho väčším problémom priznať, že má v Bitcoine svoju investíciu aj on a kryptomeny označiť za potenciálne. Pritom v roku 2017 ho kritizoval popri tom ako doňho investoval.

Zdroje: cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.