Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Miliardár Bill Miler verí v Bitcoin, no altcoiny spochybňuje

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Zakladateľ Miller Value Partners, ostrieľaný Wall Street investor Bill Miller, počas nedávneho rozhovoru obhajoval Bitcoin (BTC), avšak spochybnil budúcnosť drvivej väčšiny altcoinov.

71-ročný Bill Miller v rozhovore s Williamom Greenom skonštatoval, že vníma Bitcoin ako formu digitálneho zlata a preto na rozdiel od jeho “rovesníkov”, kde radí aj Warrena Bufetta, je vášnivým investorom do digitálnych aktív (Miller je v skutočnosti od Bufetta mladší o 20 rokov pozn.red.).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zaujímavé je, že Bitcoin mal vo svojom portfóliu už v roku 2016 od obdobia, kedy stál približne 500 dolárov. V rozhovore s Greenom priznal, že už vtedy tvoril približne 30% jeho vtedajšieho investičného portfólia. Jeho Oppportunity Trust má taktiež zainvestované do Bitcoinu skrz Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) – celková investícia predstavuje v súčasnosti okolo 2,25 miliardy dolárov.

Je menej rizikový, ako keď bol lacnejší

Pokiaľ ide o budúcnosť Bitcoinu, Miller oň veľké obavy. ,,Bitcoin je pri cene 43 000 USD (rozhovor bol nahrávaný pred niekoľkými týždňami pozn.red.) oveľa menej rizikový, než keď stál 300 dolárov. Teraz je už zavedený, natlačilo sa doňho obrovské množstvo peňazí rizikového kapitálu a zapájajú ho všetky veľké banky,” upozornil na fakt, že kým banky v minulosti označovali Bitcoin za podvod či bublinu podobnú tej tulipánovej, v súčasnosti už prinášajú investičné produkty s ním spojené, aby si aj oni “odkrojili z koláča”.

V altcoinoch však žiarivú budúcnosť nevidí. ,,Existuje 10 000 rôznych tokenov a veci, ktoré tam plávajú. Šanca, že viac ako hŕstka z nich bude stáť za to, je veľmi malá. Bitcoin, Ethereum a niekoľko ďalších tu však pravdepodobne nejaký čas pobudnú,” dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.