Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy plánuje pokračovať v investíciách do Bitcoinu

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Spoločnosť Microstrategy, ktorá je v kategórii verejne obchodovaných spoločnosti jednoznačne najväčším držiteľom bitcoinov (BTC), potvrdila počas zverejňovania výsledkov hospodárenia za druhý kvartál 2021, že v stratégii investovania do BTC bude aj naďalej pokračovať.

Microstrategy počas tzv. “earnings calls” s investormi uviedla, že k 30.6.2021 mala na súvahe 105 085 BTC v účtovnej hodnote 2,051 miliardy dolárov (nie trhovej pozn.red.). Kuriózne je aj to, že pre zvláštne pravidlá týkajúce sa vykazovania ziskov a strát zároveň účtovala z investície do Bitcoinu za druhý kvartál stratu 689,6 milióna dolárov v dôsledku výrazného poklesu jeho ceny v predošlých týždňoch.

Ako upozornil portál Cointrelegraph ide len o účtovnú a nie reálnu stratu. V prvom rade Microstrategy bitcoiny, ktoré nakúpila nepredala, čiže stratu nerealizovala.

Zároveň je veľký rozdiel medzi trhovou hodnotou vyše 105 000 BTC, ktoré vlastní (v súčasnosti sú to približne 4 miliardy dolárov) a ich účtovnou hodnotou podľa takzvaných účtovných zásad GAAP. Podľa nich totiž uviedla Microstrategy v rámci účtovníctva hodnotu týchto BTC len na spomínaných 2,05 miliardy USD (čiže výrazne menej, než je trhová cena).

Microstrategy z tohto dôvodu preto predstavila investorom aj non-GAAP dáta, podľa ktorých bola trhová hodnota bitcoinov, ktoré vlastní k 30.6. na úrovni 3,6 miliardy dolárov, kým náklady na ich obstaranie predstavovali 2,7 miliardy USD. Inak povedané spoločnosť bola k poslednému júnovému dňu pri investícii do BTC stále v pluse takmer miliardu dolárov, pričom pri súčasnej cene BTC je v ešte výraznejšom pluse.

Priemerná nákupná cena Microstrategy za všetky BTC, ktoré drží, bola vypočítaná na 26 080 USD, kým cena BTC v čase písania tohto článku je približne 40 000 USD.

Zdroj: coindesk.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.