Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy opäť kupovala Bitcoin. Má ich viac ako americká vláda

Článok

Michael Saylor Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Avizované sa stalo skutočnosťou. Spoločnosť Microstrategy, ktorá sa v roku 2020 už zviditeľnila nákupom bitcoinov za vyše 400 miliónov dolárov, uskutočnila ďalšiu masívnu kúpu najznámejšej kryptomeny a to prakticky okamžite po úspešnom predaji dlhopisov za 650 miliónov USD, ktoré predávala práve za týmto účelom.

Americká verejne obchodovaná spoločnosť, na čele ktorej stojí veľký bitcoinový fanúšik Michael Saylor, včera oznámila, že nakúpila ďalších 29 646 BTC v priemernej nákupnej cene 21 925 USD za 1 BTC. Michael Saylor Otom informoval na Twitteri zhruba v čase, kedy Bitcoin klesol k cene 22 247 USD, no včerajší prepad ceny BTC a jej následné zotavenie pravdepodobne s touto akvizíciou nesúvisel.

Microstrategy má po tomto nákupe pod kontrolou už 70 470 BTC, pričom priemerná cena za ich nákup predstavuje 15 964 USD. Vďaka novej akvizícii sa stala piatym najväčším individuálnym držiteľom bitcoinov a predbehla v počte držaných Bitcoinov aj americkú vládu, ktorá podľa informácii portálu Cointelegraph údajne spravuje 69 420 BTC (ktoré nadobudla konfiškáciou z nelegálnej činnosti).

VIDEO; 8 inštitúcii, ktoré v roku 2020 investovali do BTC najviac peňazí

Firma Michaela Saylora, ktorá je vďaka tomuto nákupu opäť na čele rebríčka verejne obchodovaných spoločností s najvyšším počtom držaných BTC, začala s nákupom BTC len v auguste tohto roka. Jej šéf kedysi vyhlasoval, že Bitcoin nemá budúcnosť, no postupne radikálne zmenil názor a začal vyhlasovať, že Microstrategy prechádza na nový bitcoinový štandard, v rámci ktorého je práve BTC vnímaný ako rezervná mena.

Saylor si koncom minulého týždňa vymenil aj sériu tweetov s Elonom Muskom, v rámci ktorého motivoval šéfa Tesla či SpaceX, aby aj on investoval skrz Teslu do Bitcoinu. Vraj mu poskytne návod, ako to môže ľahko urobiť.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne