Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy nie je nútená predávať bitcoiny – problém by robil až pád k cene 3 562 USD

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Pri poklese ceny bitcoinu k úrovniam okolo 30 000 dolárov sa opäť špekuluje, či spoločnosť Microstrategy (NASDAQ: MSTR) nebude nútená predať časť svojich bitcoinov. Téma je to horúca o to viac, že dcérska firma Microstrategy si nedávno zobrala veľkú pôžičku, ktorú zaistila práve bitcoinami.

Generálny riaditeľ Microstrategy Michael Saylor sa vzhľadom na obavy investorov vyjadril k tejto téme v utorok s cieľom zmierniť ich obavy – konkrétne uviedol, že jeho spoločnosti, v ktorej je stále väčšinovým akcionárom, nehrozí v blízkej budúcnosti žiadna likvidácia.

,,Microstrategy má termínovaný úver vo výške 205 miliónov dolárov a potrebuje si ponechať 410 miliónov dolárov ako kolaterál (na jej zabezpečenie),“ uviedol Saylor v súvislosti s investorskou prezentáciou spoločnosti za prvý kvartál 2022.

Hoci Microstrategy vlastní 129 218 BTC „len“ 115 109 BTC z nich je nezaťažených, teda neslúžia ako kolaterál k zmieňovanej pôžičke, ktorá bola použitá na ďalší nákup bitcoinov. Saylor však vysvetlil, že likvidácia pôžičky nehrozí až do okamihu, kým cena BTC neklesne pod úroveň 3 562 dolárov a ak by sa tak aj stalo, tak ani v takom prípade by svoje bitcoiny nepredávali.

,,Ak cena BTC klesne pod 3562 USD, spoločnosť by mohla zverejniť, že použila nejaký iný kolaterál,“ dodal Saylor k tejto téme, čím dal jasne najavo, že Microstrategy neplánuje žiadne predaje bitcoinov napriek súčasným prepadom na trhoch.

Zmieňovaných 205 miliónov dolárov si zobrala Microstrategy ako pôžičku zaistenú bitcoinami pre potreby dcérskej firmy Macrostrategy od investičnej banky SilverGate, ktorá sa špecializuje na takýto druh finančných služieb. Išlo o doposiaľ najvýznamnejšie použitie BTC ako kolaterálu, hoci neskôr použitie BTC ako kolaterálu oznámila aj americká kryptoburza Coinbase, ktorá si vďaka nemu požičala peniaze od giganta z Wall Street Goldman Sachs.

Akcie Microstrategy za posledný deň posilnili o necelé 3%, no od úvodu roka sú v mínuse 60% (Bitcoin je za rovnaký čas v strate 29%). Firma Michaela Saylora je najväčším inštitucionálnym držiteľom BTC v kategórii verejne obchodovaných spoločnosti a hoci v minulosti sa prezentovala ako softvérová firma, v súčasnosti vzhľadom na počet vlastnených BTC je medzi investormi skôr vnímaná ako akýsi neoficiálny bitcoinový fond či neoficiálne ETF.

Zdroj: bitcoinmagazine.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.