Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy nemení svoje plány – v HODL pokračuje aj cez „nepriazeň osudu“

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Spoločnosť Microstrategy, ktorá je najväčším inštitucionálnym držiteľom bitcoinov (BTC) v kategórii verejne obchodovaných firiem zvládne aj ďalšie výrazne oslabovanie BTC – tvrdí to jej CEO a zakladateľ Michael Saylor.

Michael Saylor po páde BTC k úrovniam tesne nad $20 000 v „tweete“, ktorý publikoval 14. júna, skonštatoval, že jeho firma je pripravená aj na situáciu, kedy by bitcoin oslaboval ešte výraznejšie, no ani za daných okolnosti sa nechystá tieto BTC predávať.

Microsrategy (MSTR) vlastní 129 281 BTC, pričom ich aktuálna trhová hodnota je približne 2,710 miliardy dolárov. Investovala do nich však 3,965 miliardy USD, čo znamená, že MSTR je v nerealizovanej strate vyše 1 miliardy USD. Okrem toho na základe účtovných pravidiel v USA bude musieť túto stratu zaúčtovať ako reálnu, ak cena BTC do konca mesiaca nestúpne vyššie a následne ju tak bude musieť reportovať počas najbližších kvartálnych earnings – to všetko bez ohľadu na to, či bitcoiny reálne predala alebo nie.

Pre firmu Michaela Saylora sa zdá byť aktuálne najväčším problémom pôžička od Silvergate Bank v hodnote 205 miliónov dolárov, u ktorej boli použité ako kolaterál bitcoiny v držbe Microstrategy. Média informovali, že pri cene BTC 21 000 USD by mala Microstrategy použiť ako kolaterál ďalšie bitcoiny, aby nedošlo k likvidácii tejto pozície.

,,Všetko je to FUD. Začali sme s 5 miliardami dolárov negarantovaného kolaterálu, požičali sme si proti nemu 200 miliónov dolárov, takže pomer pôžičky k hodnote je 4%. Ak by bitcoin klesol o 95% z tohoto čísla, museli by sme zložiť dodatočný kolaterál,“ upresnil Saylor a dodal, že táto téma si nezaslúži výraznejšiu pozornosť.

Z tweetu, ktorý bol publikovaný 10. mája vyplýva, že celková pôžička mala hodnotu 205 miliónov dolárov, pričom ako kolaterál boli použité BTC v hodnote 410 miliónov dolárov. Microstrategy zároveň na pokrytie úveru garantuje ako možný kolaterál ďalších 115 109 BTC, čo znamená, že ak by cena klesla pod 3562 USD, až potom by Microstrategy musela použiť bitcoiny nad rámec zmluvy so SilverGate Bank.

Saylor zároveň skonštatoval, že zlé trhové podmienky nič nemenia na dlhodobej  stratégii firmy jeho firmy, v ktorej vlastní viac ako  60% akcii: ,,Keď Microstrategy prijala bitcoinovú stratégiu, zohľadňovala volatilitu a nastavila štruktúru súvahy tak, aby mohla pokračovať v HODL aj cez nepriazeň osudu.“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.