Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy kúpila ďalšie bitcoiny. Chystá sa investovať aj Twitter?

Článok

twitter-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Microstrategy, ktorá len nedávno nakúpila bitcoiny za miliardu dolárov, urobila ďalší menší nákup BTC v hodnote 15 miliónov USD. Získala vďaka tomu pod kontrolu ďalších 328 BTC.

Najnovšia investícia Microstrategy zvýšila počet držaných BTC na 90 859 BTC – čo je približne 4,3 miliardy dolárov (pri súčasnej cene). Priemerná nákupná cena za 1 BTC stúpla na 24 062 USD a celkové doterajšie výdaje Microstrategy na kúpu bitcoinov predstavujú 2,18 miliardy USD.

Firma veľkého fanúšika Bitcoinu Michaela Saylora kupovala prvé BTC v auguste 2020, kedy do nich investovala 250 miliónov dolárov. Nasledovali ďalšie  nákupy v septembri (425 miliónov USD) a koncom roka 2020, vďaka ktorým zvýšila počet vlastnených BTC na vyše 70 000. Najnovší a najväčší nákup potvrdila minulý týždeň, kedy za vyše miliardu USD získala ďalších 19 452 bitcoinov.

Chystá sa Twitter na podobnú megainvestíciu?

Spomínanú kúpu bitcoinov za miliardu dolárov financovala Microstrategy predajom konvertibilných zmeniek (convertible bondes), ktoré môžu investori v budúcnosti vymeniť za akcie tejto firmy alebo hotovosť.

Zaujímavé je, že podobný krok včera oznámila aj firma Twitter, ktorej šéfom je Jack Dorsey, veľký fanúšik Bitcoinu. Twitter chce takýmto spôsobom získať nový kapitál v hodnote 1,25 miliardy dolárov. Okamžite sa preto začalo špekulovať, či minimálne časť z týchto peňazí nepôjde práve na nákup Bitcoinu.

Podľa správy zo Seeking Alpha spoločnosť Twitter informovala, že peniaze získane predajom týchto zmeniek plánuje použiť na korporátne účely vrátane kapitálových investícii a potenciálnych akvizícii. Bitcoin teda zmienený priamo nebol, no uvedené možnosti túto alternatívu ani úplne nevylučujú.

Už po kúpe bitocinov spolčonosťou Tesla Elona Muska bol Twitter označovaný za ďalšiu spoločnosť, ktorá by mohla pristúpiť k podobnému kroku. Nevyvrátila to ani samotná firma. 11. februára CFO Twitteru Ned Segal v rozhovore na CNBC uviedol k možnej kúpe Bitcoinu: ,,Je to niečo, čo naďalej študujeme a pozeráme sa na to. Chceme mať nejaký čas na to, aby sme si to premysleli. Zatiaľ sme neurobili žiadne zmeny.”

Špekuláciu o tom, že Twitter chystá investíciu do Bitcoinu, rozvíril včera najmä známy propagátor BTC Anthony Pompliano (Pomp), ktorý po oznámení tejto novinky na Twitteri uviedol:

,,Twitter práve oznámil predaj konvertibilných zmeniek za 1,25 miliardy dolárov. Keď si spomenieme na stratégiu Microstrategy, mohol by Jack (Dorsey) plánovať zaradiť Bitcoin do súvahy Twitteru? Až čas ukáže, ale je tu len pár ľudí, ktorí rozumejú sile Bitcoinu tak ako Jack.”

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne