Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microstrategy & Bitcoin: Veľký úspech konferencie a ďalšia aktivita!

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Microstrategy, ktorá v priebehu roka 2020 investovala do Bitcoinu vyše 1,5 miliardy dolárov a aktuálne má pod kontrolou vyše 70 000 BTC, pokračuje vo svojej vízii zohrávať v sektore Bitcoinu čoraz významnejšiu úlohu.

Potvrdzujú to aj informácie na jej LinkedIn profile, kde informovala, že hľadá dvoch vysokokvalifikovaných pracovníkov do funkcii pre analýzu blockchain dát a budovanie analytickej platformy. Pozície vyžadujú viac než 5 ročné skúsenosti v danej oblasti spojenej s kryptografiou a aplikáciou štatistických a modelovacích znalostí. Ich hlavnou úlohou by malo byť vedenie projektu, v rámci ktorého sa vybuduje analytická platforma s pokročilými metrikami a poznatkami o Bitcoine. Ide o prvé dve pracovné pozície softvérovej firmy Microstrategy, ktoré priamo súvisia s Bitcoinom.

Inštitúcie prejavili o Bitcoin veľký záujem

Okrem toho medzi 3. a 4. februárom firma Michaela Saylora organizovala verejne dostupnú konferenciu pre inštitucionálnych investorov, ktorí sa zaujímajú o možnosť investovania do Bitcoinu. Bol po nej obrovský dopyt, čo potvrdzuje finálne číslo viac než 7000 zúčastnených firiem.

Firma Microstrategy v rámci konferencie ukázala iným firmám ako sa dá Bitcoin nakúpiť v rámci regulačných pravidiel, ako je ho možné viesť v účtovníctve a taktiež prezradila celý proces, ktorý predchádzal jej rozhodnutiu nakupovať bitcoiny (vysvetlenie problematiky členom správnej rady, akcionárom, zamestnancom…).

CEO Microstrategy Michael Saylor ešte krátko pred konferenciou spomenul číslo okolo 1400 prihlásených firiem, s tým, že očakával, že účasť bude napokon do 2000 ľudí. Napokon ich bolo omnoho viac. Pár dní po konferencii v rozhovore s Ranom Neunerom skonštatoval, že napokon sa jej zúčastnilo viac než 7000 firiem a dokopy vyše 8400 rôznych ľudí. Na základe toho Saylor odhaduje, že rok 2021 bude rokom,  v rámci ktorého prejde procesom “prechodu na bitcoinový štandard” podobne ako tak urobila Microstrategy viac než 1000 inštitúcii.

Keď sa ho Neuner spýtal, ktorá z TOP10 firiem z S&P500 indexu bude najbližšie nasledovať Teslu a tiež investuje do Bitcoinu, priznal, že to môže byť Apple, že by mu to dávalo zmysel, ale koniec koncov môže to byť ktorákoľvek z tohto zoznamu.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.