Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Microsoft začal budovať na Bitcoine!

Článok

Microsoft Bitcoin
Canva.com, koláž kryptonovinky

Kým spoločnosť Microsoft sa zatiaľ oficiálne štíti myšlienke, že by investovala do Bitcoinu podobne ako tak urobila nedávno automobilka Tesla, v tejto technologickej spoločnosti si zjavne uvedomujú prínosy, ktoré so sebou prináša najznámejšia decentralizovaná kryptomena. Najväčším dôkazom tohto konštatovania je skutočnosť, že na bitcoinovej sieti rozbehli framwork pre online overovanie identity.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Gigant Microsoft včera potvrdil, že začína využívať decentralizovaný charakter Bitcoinu pre svoje riešenie overovaní online totožnosti užívateľov – tzv. ION Decentralized Identified (DID), ktorý bol práve spustený na mainnete BTC.

Ide o riešenie postavené na druhej vrstve bitcoinu (layer 2) podobne ako funguje Lightning network (LN). Na rozdiel LN však nie je zámerom tohto riešenia riešiť problémy škálovania a transakčných poplatkov BTC. Zjednodušené povedané malo by priniesť možnosť odomknúť prístup k webom, na ktorých už vďaka nemu nebudú musieť užívatelia používať pre overenie totožnosti svoje heslo, email či mobilný telefón.

,,Sme nadšení, že môžeme oznámiť, že naša prvá verzia ION je hotová a bola spustená na bitcoinovej sieti. Do našej produkčnej infraštruktúry sme nasadili ION  node a spolupracujeme s ďalšími spoločnosťami a organizáciami. ION neodpovedá nikomu inému, len vám, komunite,” uviedol Daniel Bucnher z Microsoftu.

ION je oper source riešenie, to znamená, že kód si môže stiahnuť ktokoľvek a spustiť tak svoj vlastný ION node. Na jeho vývoji okrem Microsoftu pracovali aj vývojári ConsenSys, Mattr a Transmute. Používa rovnakú logiku, ako transakčné vrstvy Bitcoinu, čiže verejný kľúč (public key) a súkromný klúč (privatey key) sa použijú na to, aby sa overilo, či daný užívateľ vlastní dané ID (online totožnosť).

Príkladom použitia tejto funkcie je prihlásenie sa do emailu alebo na účet na sociálnych sieťach. S využitím ION overíte svoj účet tak, že “podpíšete” svoj DID vašim ION účtom. Vďaka kryptografickým odkazom, ktoré ION vytvára na sieti Bitcoinu, si web overí u poskytovateľa služieb či vlastníte ID spojené s vašim účtom. Všetky osobné údaje ako sú meno, vek a podob. spojené s týmto identifikačným číslom (ID) sa však ukladajú mimo reťazca, no a pokiaľ ide o rýchlosť realizácie, ION môže spracovať až 10 000 požiadaviek na ID v jednej transakcii.

V článku od Yahoo Finance! sa konštatuje, že decentralizovaná identita je dobrým príklad nepeňažného využitia verejných blockchainov ako je Bitcoin. Na radare je aj u šéfa blockchain sekcie World Wide Web Consortium (W3C), orgánu pre webové štandardy, ktorý vznikol už v roku 1994. W3C v súčasnosti vníma tento ID framwork od Microsoftu postavený na Bitcoine ako možného kandidáta pre zavedenie do medzinárodných webových štandardov.

Zdroj: finance.yahoo.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.