Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Michael Saylor končí ako CEO Microstrategy. Mení sa tým niečo v spojitosti s Bitcoinom?

Článok

Bitcoin
Zdroj: pexels.com

Bitcoinový maximalista Michael Saylor končí ako CEO spoločnosti Microstrategy, ktora má na svojom účte najviac bitcoinov spomedzi všetkych verejne obchodovaných firiem.

Michahel Saylor počas kvartálnych earnings Microstrategy, ktorá podľa posledného podania na SEC vlastní 129 699 bitcoinov (žiadne nepredala), oznámil, že úlohu nového CEO prevezme Phong Le, pričom on sám ako stále najväčší akcionár firmy prevezme novú úlohu výkonného predsedu firmy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Verím, že rozdelenie úloh predsedu a generálneho riaditeľa nám umožní lepšie presadzovať naše podnikové stratégie získavania a držby bitcoinov a rastu nášho podnikania v oblasti analytického softvéru,“ oznámil Michael Saylor akcionárom.

Le, ktorý bude novým CEO firmy, medzi rokmi 2015 až 2019 plnil v Microstrategy rolu finančného riaditeľa a následne bol až do mája 2022 aj jej prezidentom. Po novom bude okrem toho aj CEO, ktorého úlohou sa stane „každodenná realizácia firemných stratégii spoločnosti.“

Priame spojenie firmy s Bitcoinom bude však mať na starosti naďalej predovšetkým Michael Saylor, ktorý sa podľa tlačovej konferencie zameria na „stratégiu akvizície bitcoinov a súvisiacich iniciatív na obhajobu bitcoinu.“

Akcie firmy na túto novinku zatiaľ výraznejšie nereagovali, keďže Saylor naďalej zostáva dôležitou súčasťou firmy, ktorá sa aj naďalej zaväzuje k prechodu na „bitcoinový štandard.“ Dôkazom toho je aj holá skutočnosť, že nepredávala bitcoiny ani po výraznom poklese ceny BTC v druhom kvartáli 2022. Potvrdili to aj oficiálne kvartálne výsledky spoločnosti (earnings) podané na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC).

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.