Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Michaael Saylor: Bitcoin nie je hrozbou pre americký dolár

Článok

Michael Saylor
Twitter.com Michael Saylor

Šéf spoločnosti Microstrategy Michael Saylor, ktorý sa v priebehu posledného roka stal jednou z najvýznamnejších postáv bitcoinového priemyslu skonštatoval, že Bitcoin (BTC) sa podľa jeho názoru nestane teraz a ani v budúcnosti konkurenciou pre americký dolár.

Michael Saylor hovoril o Bitcoine v podcaste “Coin Stories” s Natalie Brunellovou, v ktorom uviedol niekoľko zaujímavých myšlienok. Najviac zrejme zarezonoval jeho názor porovnávajúci Bitcoin s dolárom, nakoľko niektorí bitcoinoví maximalisti sú presvedčení, že Bitcoin napokon vytlačí z obehu inflačné fiatové meny alebo sa minimálne stane rovnako používanou menou.

Saylor to však vidí inak. ,,Nazval by som ho (bitcoin) skôr digitálnym majetkom. Je hrozbou pre majetok. Zlato je majetok. Nehnuteľnosti sú majetok. Nemyslím si, že vláda USA je ohrozená nehnuteľnosťami, spoločnosťami alebo zlatom.” Saylor týmto tvrdením nadviazal na svoje nedávne slová v podcaste Wolf of All Street, kde uviedol: ,,Naozaj si nemyslím, že Bitcoin bude v USA menou. Ani si nemyslím, že by to tak malo byť.”

Bitcoin podľa Saylora demonetizuje iné formy majetku, pretože ľudia čoraz viac zvažujú, či nemajú namiesto nehnuteľnosti, zlata, akcii alebo investície do podnikania vsadiť radšej na Bitcoin. Presne tak ako to robí jeho firma, ktorá vlastní už 105 085 BTC v súčasnej hodnote vyše 3,3 miliardy dolárov.

Saylor v podcaste taktiež uviedol, že hoci cena Bitcoinu je veľmi volatilná, Microstrategy nemá v pláne držané BTC predávať. Zdôraznil, že kľúčom k úspechu je HODL (skratka pre dlhodobé držanie bitcoinu bez ohľadu na cenu). Investor musí byť podľa neho pripravený na prípadný pokles trhu a tiež poplašné správy. Ako príklad uviedol Stevea Balmera z Microsoftu, ktorý nepredával akcie Microsoft ani keď sa v minulosti prudko prepadávali. Keby sa vtedy zľakol, dnes by nebol miliardár. No on vydržal a stal sa nim.

Podobným príkladom je citát legendárneho Warrena Buffeta, ktorý tvrdí, že ak investor nie je ochotný držať akcie aspoň 10 rokov, nemal by premýšľať o tom, že ich bude vlastniť čo i len 10 minút. Saylor k tomu dodal, že dokonca aj akcie Amazon svojho času padli o 80% od vtedajších historických maxím. Tí, ktorí vtedy v strachu predali dnes určite banujú. Tí čo vydržali v rokoch potom výrazne zbohatli.

Pokiaľ ide o Bitcoin Saylor uviedol ešte jeden zaujímavý príklad:

,,Jeden iPhone12 nebude mať o sto rokov žiadnu hodnotu. Žiadny produkt od Apple nevydrží 1000 rokov. Produkt, ktorý však predáva Bitcoin je 1/21 milióntiny všetkých jeho peňazí na svete. To sa nebude nikdy meniť, to proste nezlomíte,“. Poukázal tým na to, že Bitcoin má jasne definované a nemenné pravidlá, čím je tak výrazne odlišný oproti iným investičným aktívam.

Zaujímavé však je, že aj Saylor uznáva, že sa napokon aj on môže mýliť. Na záver rozhovoru totiž priznal, že ak o štyri roky bude cena Bitcoinu nižšia než dnes, tak bude musieť jeho stratégiu jednoducho prehodnotiť.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.