Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Metaverse je pre Meta Platforms (Facebook) zatiaľ vysoko stratová záležitosť

Článok

meta
Zdroj: Unsplash.com

V Spojených štátoch amerických prebieha sezóna earnings, počas ktorej verejne obchodované firmy zverejňujú dáta o svojich hospodárskych výsledkoch za druhý kvartál 2022. V stredu sa na rad dostala aj spoločnosť Meta Platforms, čiže bývalý Facebook, ktorá sa  čím ďalej viac orientuje aj na pre kryptomeny blízku tému Metaverse.

Divízia Meta Platforms pre virtuálnu realitu (VR) s názvom Reality Labs zaznamenala podľa earnings už siedmy kvartál v rade v strate, no napriek tomu zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg verí, že masívne investície do tohto sektora sa spoločnosti v budúcnosti pozitívne vrátia.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Počas stredajšieho zverejňovania výsledkov Zuckerberg pripustil, že straty divízie Reality Labs môžu pokračovať ešte niekoľko rokov až kým virtuálna realita, ktorú vyvíjajú, nebude dostatočne vyspelá na to, aby naplnila svoj potenciál a stala sa akýmsi „novým virtuálnym domovom“ pre vyše 2 miliardy ľudí, ktorých oslovil Facebook.

,,Metaverse je obrovská príležitosť z mnohých dôvodov. Teraz cítim ešte viac, že vývoj týchto platforiem odomkne stovky miliárd dolárov, ak nie bilióny,“ naznačil akcionárom, že investície Meta Platforms do Metaverse majú v budúcich dekádach obrovský zárobkový potenciál. ,,V najbližších rokoch to bude zjavne veľmi nákladný biznis. Som si však istý, že budeme radi, že sme zohrali dôležitú rolu v jeho budovaní.“

Strata 2,9 miliardy dolárov a môže to byť ešte horšie

Pokiaľ ide o konkrétne čísla, Reality Labs vykázala za druhý kvartál 2022 stratu 2,9 miliardy dolárov. Zuckerberg zároveň dodal, že v ďalších kvartáloch to môže byť ešte horšie, pretože makroprostredie nevyzerá optimisticky.

,,Zdá sa, že sme vstúpili do hospodárskeho poklesu, ktorý bude mať široký dopad na podnikanie v oblasti digitálnej reklamy. V tomto prostredí sa zameriavame na dlhodobé investície, ktorá nám umožnia vyjsť (z krízy) silnejší,“ komentoval náladu na trhoch.

Metaverse v réžii Reality Labs je pre Zuckerberga natoľko ambiciózny projekt, že sa spoločnosť dokonca v minulom roku rozhodla premenovať z Facebook na Meta Platforms, pod ktorú spadajú okrem Facebooku aj Instagram či WhatsApp. Zuckerberg nedávno naznačil, že na týchto platformách si môžu nájsť domov aj NFT tokeny, no nie je zrejmé, či sa aj samotný budúci virtuálny svet z dielne tejto firmy má stať otvorený decentralizovaným kryptomenám.

Akcie Meta Platforms po zverejnení nepresvedčivých earnings klesli o ďalších 5% a od historických maxím sú vzdialené už vyše 52%. Spomedzi päť najväčších technologických firiem v USA (Apple, Amazon, Alphabet, Microsoft, Meta) ide o najväčší prepad od ATH.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.