Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Metamask nepríjemne prekvapil svojich používateľov – začne zhromažďovať ich IP adresy!

Článok

metamask
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Populárna kryptomenová peňaženka Metamask fungujúca vo webových prehliadačoch má viac ako 21 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

Podľa revidovanej zmluvy o ochrane osobných údajov, zverejnenej spoločnosťou ConsenSys 23. novembra, MetaMask začne zhromažďovať IP adresy používateľov a adresy peňaženky Ethereum počas on-chain transakcií.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

ConsenSys vysvetľuje, že zhromažďovanie údajov používateľov nastane len v prípade, ak použijú predvolenú aplikáciu Remote Procedure Call (RPC) MetaMask, Infura. Jednotlivci používajúci svoj vlastný uzol Ethereum alebo poskytovateľa RPC tretej strany s MetaMask nepodliehajú novo aktualizovaným zásadám ochrany osobných údajov ConsenSys.

Podľa spoločnosti môžu byť informácie, zhromaždené týmto spôsobom, zverejnené pridruženým spoločnostiam vrámci obchodných transakcií alebo v súlade s požiadavkami KYC – poznaj svojho zákazníka (Know Your Customer) a proti praniu špinavých peňazí, ktoré diktujú orgány činné v trestnom konaní.

MetaMask je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších samoobslužných peňaženiek na trhu s viac ako 21 miliónmi aktívnych používateľov mesačne.

Reakcie v rámci kryptomenvej komunity boli väčšinou negatívne. Adam Cochran, partner Cinneamhain Ventures, uviedol: „Nie je nič dôležitejšie ako súkromie spotrebiteľov, najmä pokiaľ ide o vaše finančné údaje – máte právo byť anonymný. Metamask už dlhú dobu poskytuje skvelú bezplatnú službu, ale ich rozhodnutie zaznamenávať IP adresy a spájať ich s transakciami je neprijateľné.“

V rovnakom čase Hayden Adams, zakladateľ Uniswap, odpovedal na otázky tým, že načrtol, že decentralizovaná burza nesleduje IP adresy a ani to neumožňuje nástrojom tretích strán. ConsenSys sa pripojil k radom významných spoločností Web3, ako je Coinbase, ktoré prijali zhromažďovanie IP adries čiastočne kvôli čoraz prísnejším predpisom.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.