Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Meta ukázala NFT na Instagrame – podpora sa rozširuje skrz obe sociálne siete

Článok

meta
Zdroj: Unsplash.com

Spoločnosť Meta, ktorá stojí za sociálnymi sieťami Facebook a Instagram, oznámila, že od 29. septembra môžu používatelia oboch týchto platforiem zdieľať svoje nezameniteľné NFT v rámci vyše 100 krajín.

Meta Platforms začala testovať podporu pre NFT tokeny od mája tohto roku, pričom cez leto informovala, že funkciu integrácie NFT tokenov do svojich platforiem začne pridávať do krajín v Afrike, Ázii, Tichomorí, na Strednom východe a v Amerike.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Platformy Instagram a Facebook priamo komunikuj s peňaženkami tretích strán, ako sú Rainbow, Metamask, Trust Wallet, Coinbaase Wallet či Dapper Wallet a podporujú NFT tokeny na blockchainoch Ethereum, Polygon a Flow.

Meta včera na Twitteri ukázala príklad zobrazenia NFT na Instagram profile užívateľa Lívia Elektra. ,,Každý na Instagrame a Facebooku teraz môže zdieľať svoje digitálne zbierky v Spojených štátoch a v predtým zmieňovaných približne 100 krajinách. Tvorcovia ako umelkyňa Lívia Elektra zdieľajú svoje NFT na našej platforme,” tweetla.

Prepojenie privátnych peňaženiek s Facebookom či Instagramom však niektorí odborníci na kryptomeny nepovažujú za dobrý nápad. Dáta o svojich peňaženkách (a zostatkoch na nich) totiž týmto spôsobom poskytnú prevádzkovateľovi sociálnej siete, ktorý je neslávne známy únikom dát. Napríklad v apríli 2021 unikli citlivé informácie o približne pol miliarde používateľov Faceboooku a následne sa ocitli na hackerskom fóre.

Facebook má v súčasnosti 2,9 miliardy mesačne aktívnych používateľov, kým Instagram 1,4 miliardy.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.