Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Meta integruje NFTs do Instagramu. Zrejme sa ich dočká aj Facebook či WhatsApp

Článok

Instagram
Zdroj: Pixabay.com

Spoločnosť Meta Platforms Inc. (bývalý Facebook) oznámila, že už v tomto týždni začne s testovaním zberateľských predmetov na Instagrame.

Potvrdil to Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ Meta Platforms Inc. a zároveň zakladateľ Facebooku, čím de facto potvrdil, že Facebook mieri smerom k podpore nezameniteľných tokenov, teda NFT.

V rozhovore s Tomom Bilyeuom z Impact Theory, ktorý bol publikovaný v pondelok, Mark Zuckerberg uviedol, že testovanie digitálnych zberateľských predmetov na sociálnej sieti Instagram určenej pre zdieľanie obrázkov a krátkych videí, je prvým krokom k tomu, aby tvorcovia obsahu a zberatelia mohlo zobrazovať NFT aj v iných aplikáciách od Meta Platforms – to znamená, že integrácia takýchto možnosti sa očakáva v budúcnosti aj vo WhatsApp, Facebook Messenger či priamo na Facebooku.

Zuckerberg konkrétne uviedol, že „majú v pláne čoskoro priniesť podobne funkcie aj na Facebook” a pracovať na „využití NFT vo svete rozšírenej reality.” Inak povedané Meta naznačuje, že v jej budúcom metaverse, kvôli ktorému prešla spoločnosť minulý rok kompletným rebrandom, by mali zohrať NFT tokeny svoju úlohu.

Zatiaľ nie je jasné, akým spôsobom budú NFT implementované do Instagramu, no predpokladá sa, že ich bude možné použiť ako profilové obrázky podobne ako na Twitteri, kde je to možné skrz platenú aplikáciu TwitterBlue. Zároveň podľa všetkého začne Meta implementáciou NFT najprv skrz overené osoby – teda zväčša influencerov. Podporu NFT už zaviedli medzičasom aj sociálne siete Reddit či OnlyFans.

Instagram mal podľa Datareportal k januáru 2022 celkovo 1,5 miliardy používateľov, čo je zhruba polovica počtu užívateľov, ktorí fungujú na Facebooku (2,9 miliardy ľudí). Stále však ide o výrazne viac používateľov než má napríklad Twitter, ktorý je považovaný za hlavnú mienkotvornú sociálnu sieť v USA.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.