Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Medvedí trh prináša možnosť zaobstarať si celý Bitcoin – mnohí ju využili, čo potvrdzujú štatistiky

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Výrazný pokles ceny bitcoinu (BTC) od historických maxím využívajú mnohí investori na akumuláciu ďalších BTC, čoho dôkazom je skutočnosť, že počet „wholecoinerov“, čiže investorov, ktorí vlastnia jeden celý BTC, dosahuje nové historické maximá.

Podľa dát LookIntoBitcoin sa počet „wholecoinerov“ neustále zvyšuje od 31. januára, kedy bola cena bitcoinu okolo úrovne 38 tisíc dolárov. V máji následne klesla o 27% a v júni o ďalších 40%, no tieto poklesy malých investorov nemotivovali predávať, ale naopak kupovať ďalšie saty (malé jednotky BTC). Len v júni totiž stúpol počet adries, na ktorých je aspoň 1 BTC o ďalších h25 389 „kusov“.  Od februára to bolo celkovo o vyše 40 000 adries.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin sa aktuálne pohybuje okolo ceny 23 tisíc dolárov, zhruba 64% od historických maxím dosiahnutých v novembri, no počet wholecoinerov je na jednoznačnom historickom maxime o počte vyše 891 000 adreis.

Lark Davis, známy investor do kryptomien, k téme skonštatoval, že mnoho ľudí si aktuálne užíva zľavy u bitcoinu na naplnenie ich dlhodobého cieľa stať sa držiteľom celého BTC. Pre mnohých by to pritom pri doposiaľ historických maximálnych hcenách okolo 70 000 USD za BTC nebolo pravdepodobne nikdy možné.

Zaujímavé je, že počet adries, ktoré obsahujú viac ako 10, 100 alebo 1000 BTC počas rovnakého obdobia začal spomaľovať na rastúcom trende, alebo dokonca klesať.

Počet adries s viac ako 10 BTC stúpol od februára len o 600ks, počet adries so 100 a viac BTC klesol o 125 a počet adries s viac ako 1 000 BTC (označované aj ako veľrybie) klesol o 113. Vývoj počtu veľrybích adries môžete vidieť aj na nasledujúcom grafe:

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.