Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Marathon Holdings má nečakané problémy – 75% jeho ťažby BTC je mimo prevádzku

Článok

Problém
Zdroj: Pixabay.com

Popredná bitcoinová ťažobná spoločnosť Marathon Digital Holdings sa dostala do nečakaných problémov, ktoré znížili jej ťažobnú kapacitu až o 75% – nemôže za to však pokles ceny BTC, či rast cien energie, ale prírodný živel.

Marathon Digital Holdings priznala problémy 28. júna, kedy oznámila, že pre silnú búrku v Montante, ktorá sa udiala ešte 11. júna, sa mimo prevádzku dostalo približne 75% jej ťažobnej infraštruktúry. Búrka totiž poškodila zariadenia na výrobu energie, ktoré zásobujú miestne ťažobné operácie Marathon. Pozitívnou správou však je, že bárka sama o sebe nemala vážnejšie poškodiť samotný ťažobný hardvér.

https://twitter.com/MarathonDH/status/1541880743839911940

Marathon špecifikoval, že mimo prevádzku je aktuálne približne 30 000 ťažobných zariadení, pričom nefungujú už približne dva a pol týždňa. ,,Keďže tieto stroje sú offline, produkcia Marathon bude výrazne znížená, kým nebudú dokončene opravy elektrárne v Montane, alebo kým nebudú môcť byť ťažiari premiestnení do nových zariadení.“

Fred Thiel, CEO Marathon, doplnil, že oprava elektrárne v Montante by mohla byť dokončená pravdepodobne v prvý júlový týždeň. Firma však zároveň urýchlila proces, v rámci ktorého chce začať výraznejšie ťažiť Bitcoin aj v americkom štáte Texas, pričom táto búrka a problémy s ňou spojené tento proces zintenzívnili.

Hashrate Bitcoinu je podľa dát blockchain.com aktuálne na úrovni 208 EH/s, pričom historické maximum 231 EH/s  dosiahol 12. júna. Aktuálny pokles hashrate súvisí jednak s poklesom ceny BTC, pri ktorej už nie je ťažba BTC taká rentabilná, no do určitej miery sa môže priamo týkať aj týchto problémov Marathon či dočasného výpadku ťažby v Iráne, kde boli k vypnutiu strojov prinútení ťažiari samotnou vládou pre energetické problémy krajiny.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.