Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Malý krok smerom k Bitcoin ETF? ProFunds sprístupňuje retailu podielový fond na BTC futures

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Spoločnosť ProFunds Mutual Fund získala povolenie pre spustenie podielového fondu viazaného na cenu Bitcoinu (BTC). Obchodovaný bude prevažne skrz Bitcoin futures kontrakty, čím sa sprístupnia aj retailovým investorom.

Správcovská spoločnosť ProFunds, ktorá po celom svete manažuje kapitál v hodnote vyše 60 miliárd dolárov, zaregistrovala podielový fond u Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Schválený bol na základe zákona z roku 1940, skrz ktorý takáto žiadosť môže ľahšie prejsť, než žiadosti o ETF fondy, ktoré sa posudzujú podľa zákona o cenných papieroch ešte z roku 1933.

Regulovaný podielový fond viazaný na cenu Bitcoin skrz futures kontrakty môže byť malým krokom vpred pred schválením žiadostí o Bitcoin ETF, ktorých má SEC aktuálne na stole až štrnásť. Ide o fond, ktorý má niektoré podobné vlastnosti ako ETF, no odlišuje sa najmä v tom, že ho nemožno obchodovať ako ETF alebo akciové tituly po celý deň, čo znižuje jeho atraktivitu medzi investormi.

Eric Balachunas v rozhovore pre Bloomberg skonštatoval, že tento fond je niečo ako hudobný umelec, ktorý vydáva svoje dielo len skrz CD nosič a nesprístupňuje ho na streamovacích službách. Inak povedané je to produkt, ktorý nie je až taký prístupný, čím sa znižuje jeho popularita.

,,Podielovým fondom sa venuje trochu menšia pozornosť, pretože ETF je to, kde sa nachádza skutočná cena. Táto vec drží futures v obale investičných fondov a pravdepodobne nebude daňovo efektívna. To po čom ľudia skutočne túžia je fyzický kryté Bitcoin ETF,” uviedol.

Bitcoin Strategy ProFund (BTCFX) má za cieľ investovať všetky alebo v zásade všetky svoje aktíva do Bitcoin futures kontraktov na CME. Počas neobvyklých trhových podmienok však môže investovať aj do Bitcoin ETF v Kanade od firiem Purpose či Galaxy Digital. V dokumente o fonde sa však uvádza, že do takýchto ETF neinvestuje viac ako 10% všetkých aktív.

V opise fondu sa zároveň uvádza, že prevažne bude investovať do Bitcoin futures počas období, kedy je cena pokojná alebo klesá, no môže investovať aj v obdobiach, kedy cena BTC rastie. Ak by cena Bitcoinu klesala, fond neplánuje opúšťať svoje pozície okrem prípadov, kedy to bude potrebné na splnenie požiadaviek na vyplatenie investorov.

Zdroj: coindesk.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.