Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Mali by charitatívne organizácie príjmať kryptomeny?

Článok

Peniaze do Bitcoinu
Peniaze do Bitcoinu

Charitatívne organizácie riskujú stratu celej generácie darcov, ak nezačnú príjmať kryptomeny.

Charitatívne organizácie, ktoré prijímajú dary v kryptomenách, oslovujú úplne novú demografickú skupinu darcov. Tí sú podľa charitatívnych organizácií jednými z najštedrejších. Ich priemerná výška darovanej sumy sa pohybuje nad 10 000 dolármi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Alex Wilson, spoluzakladateľ The Giving Block – platformy poskytujúcej podporu charitatívnym organizáciám, povedal, že krypto komunita je stále trhom, s ktorým mnohé charitatívne organizácie neinteragovali. Charitatívne organizácie ako United Way Worldwide, Feeding America a UNICEFakceptujú kryptomeny ako spôsob darov.

Vedúca inovácií UNICEF v Austrálii, Zunilka Whitnall uviedla, že je dôležité, aby charitatívne organizácie implementovali technológiu blockchain, a stali sa tak transparentnejšími pre širokú verejnosť. Poznamenala: „Táto technológia im tiež umožní prístup k novej demografickej skupine donorov.“

Bryce Thomas, spoluzakladateľ organizácie Tokens for Humanity, ktorá vyvíja blockchainové aplikácie pre charitatívny sektor, povedal: „Väčšina držiteľov a používateľov kryptomien je vo veku od 18 do 35 rokov. To je demografický údaj, s ktorým je pre mnohé charitatívne organizácie ťažké spolupracovať.“ Taktiež dodal, že integrácia blockchainu rieši problém zapojenia darcov z mladších demografických skupín.

„Došlo k obnove záujmu o sledovanie a podávanie správ o vplyve neziskových organizácií. Technológia blockchain by umožnila jasnejší spôsob transparentnosti a zodpovednosti,“ poznamenal Thomas.

Kryptomeny sa stávajú v poslednej dobe obľúbeným prostriedkom darov na charitatívne účely. Ethereum bolo najčastejšie darovanou kryptomenou v roku 2021 s celkovým objemom darov 30,79 milióna dolárov prostredníctvom The Giving Block.

Tento rok boli kryptomenové dary najviac posielané pre obranu Ukrajiny proti Rusku. Ukrajinská vláda využila 54 miliónov dolárov z darov kryptomien na vojenské vybavenie, hardvér a muníciu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.