Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Malá softvérová spoločnosť prešla na bitcoinový štandard – tvoria ju BTC nadšenci

Článok

etiopia
Zdroj: Unsplash.com

Rozhodnutie prejsť na bitcoinový štandard urobila ďalšia firma – ide o sieťovú spoločnosť zaoberajúcu sa kybernetickou bezpečnosťou Octagon Networks.

Softvérová spoločnosť Octagon Networks zamestnávajúca 20 ľudí v pondelok prekvapujúco oznámila, že „dokončila proces konverzie svojich likvidných aktív a celej súvahy na bitcoiny“ a tiež vyhlásila, že za svoje služby a produkty začne akceptovať ako platidlo bitcoiny, pričom ak ich zákazník uprednostní ako  platidlo, dostane na všetky služby 50% zľavu.

,,Sme veľkými zástancami bitcoinu. Veríme v skutočne decentralizovanú formu peňazí, ktoré sa vedia prevádzať rýchlosťou svetla,“ uviedli zakladatelia firmy v krátkom rozhovore pre portál Cointelegraph, ktorý požiadali, aby nezverejňoval ich mená.

Zástupcovia Octagon Networks sa dokonca vyjadrili aj k súčasnej cene BTC, pričom poznamenali, že oblasť okolo 25 000 dolárov by mohla byť dnom medvedieho trhu. Pokiaľ ide o existenciu firmy na novom BTC štandarde zdôraznili, že bitcoiny, ktoré nahromadili na súvahe, neovplyvňujú prevádzkové náklady, pretože každý jeden zamestnanec firmy je bitcoinerom s plnou vierou v jeho budúcnosť.

Spoločnosť, ktorá aktuálne sídli v San Franciscu a v Addis Abeba, má svoje korene v Etiópii, čo znamená, že jej zamestnanci používajú ako bežné platidlo aj etiópsky birr. Firma však zdôrazňuje, že prechod na bitcoinový štandard nie je útokom na fiatové meny, čiže ani na dolár, ani na etiópsku menu.

,,Ľudia to interpretujú ako náš útok na dolár alebo etiópsky birr. Nie je to ani jedno, ani druhé. Obe meny denne používame na náš každodenný život, naše rozhodnutie o bitcoine vzniklo však jednoducho preto, lebo veríme v bezpečnú distribuovanú sieť, ktorú BTC vytvoril,” doplnili.

Keďže spoločnosť podniká v sektore kybernetickej bezpečnosti, vyjadrila sa aj k bitcoinu aj z tohto uhľa pohľadu: ,,Z hľadiska kybernetickej bezpečnosti má zmysel staviť na bitcoiny viac ako na čokoľvek iné. Za posledné desaťročie nebol bitcoin nikdy napadnutý zatiaľ čo je ho hashrate naďalej dosahuje nove maximá.”

Zdroj:  cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.