Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Luna Foundation Guard získala bitcoiny za ďalších 1,5 miliardy dolárov

Článok

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Luna Foundation Guard (LFG), nezisková organizácia, ktorá stojí za blockchainovým protokolom Terra Luna a jeho logaritmickým stablecoinom UST, získala na kúpu bitcoinov do svojich rezerv ďalších 1,5 miliardy amerických dolárov.

Ako informoval portál Cointelegraph, LFG sa vďaka tomu podarilo získať skrz mimoburzové swapy s maklérom Genesis Trading a dodatočným nákupom bitcoinov od poprednej spoločnosti v oblasti kryptómenového rizikového kapitálu Three Arrows Capital celkovo 37 863 BTC.

Špecifický rozpis transakcie zahŕňal mimoburzový swap v hodnote 1 miliardy dolárov so spoločnosťou Genesis za 1 miliardu dolárov v stablecoine UST a nákup bitcoinov za 500 miliónov dolárov od firmy Three Arrows Capital.

Luna Foundation Guard tak na základe aktualizovaných dát vlastní bitcoiny už za čiastku 3,5 miliardy dolárov, čo ju radí medzi 10 najväčších držiteľov bitcoinov na svete. Pre ilustráciu ide už o vyššiu sumu, než vlastní spoločnosť Elona Muska Tesla (43 200 BTC v súčasnej cene okolo 1,56 miliardy USD) a spomedzi verejne obchodovaných firiem má viac BTC, konkrétne 129 218, už len spoločnosť Michaela Saylora Microstrategy (v prepočte cca 4,69 miliardy dolárov).

Luna skrz svojho zakladateľa Do Kwona už v marci informovala, že jej konečným cieľom je nakúpiť bitcoiny za celkovú čiastku 10 miliárd dolárov. Tie majú slúžiť ako rezervné aktívum pre krytie logaritmického stalbecoinu U.S. Terra známeho pod skratkou UST. Do Kwon popri tom vyhlásil, že jeho cieľom je, aby sa Luna stala druhým najväčším držiteľom bitcoinov hneď po Satoshi Nakamotovi, záhadnom tvorcovi BTC, ktorý sa odmlčal už v roku 2011 a jeho bitcoiny sa vôbec nehýbu (sú považované za stratené).

UST je v súčasnosti najobľúbenejší logaritmický stablecoin na trhu s kapitalizáciou 18,6 miliárd dolárov, čo mu aktuálne stačí na 10. miesto v rebríčku najhodnotnejších kryptomien. Ešte pred ním sú na piatom mieste USDC a na treťom mieste USDT – v prípade týchto stablecoinov je však nutné povedať, že fungujú na iných – centralizovanejších princípoch, pretože za nimi stoja konkrétne firmy (Circle a Tether), ktoré kryjú tieto mince dolárovými rezervami.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.