Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Li vymenoval 3 prekážky, ktoré odrádzajú inštitúcie investovať do Bitcoinu

Článok

Bitcoin mainstream
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytik spoločnosti Draper Dragon Robert Li sa domnieva, že existuje stále niekoľko faktorov, ktoré bránia respektíve odradzujú inštitúcie od investícii do Bitcoinu a iných kryptomien.

O tejto téme hovoril Robert Li v rámci utorňajšej konferencie Latin America Bitcoin Conference.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Myslím si, že existuje ešte niekoľko problémov, ktoré brzdia väčšinu inštitucionálnych investorov v slobodnom prelievaní svojho kapitálu do Bitcoinu. Jedným z nich sú problémy s reputáciou, ktoré vychádzajú z predošlých informácii o tom, ako bol Bitcoin spájaný s organizovaným zločinom, drogami či teroristami. Myslím si, že z tohto dôvodu v minulých rokoch mnoho ľudí Bitcoin zavrhlo alebo ho začalo vnímať ako podvod,” vysvetľoval.

Je pravdou, že Bitcoin bol využívaný v rámci nelegálnej činnosti, no v súčasnosti je bitcoinová scéna výrazne odlišná než tá spred pár rokov. Viaceré analýzy naznačujú, že drvivá väčšina (99%) transakcii súvisí s legálnymi činnosťami.

Ďalším faktorom, ktorý podľa Liho stojí Bitcoinu v čele väčšieho prijatia inštitúciami sú regulácie, ktoré komplikujú spoločnostiam pochopiť, za akú triedu aktív majú vôbec Bitcoin považovať. Súčasné regulácie v USA popri tom označil za “nedospelé”. ,,Spotové kryptoburzy v USA nie sú regulované rovnakým spôsobom ako národne burzy cenných papierov, ako je NYSE či NASDAQ. Určite dokážete pochopiť, že (kryptoburzy) nedodržiavajú rovnaké druhy štandardov ochrany investorov.”

Tretím faktorom, ktorý vplýva na inštitucionálny názor na Bitcoin neblahým spôsobom majú byť podozrenia, že cena Bitcoinu je manipulovaná. Možnosť, že tomu naozaj tak je, viackrát vyriekla aj Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorá hlavne z tohto dôvodu zamietla doposiaľ všetky žiadosti o schválenie Bitcoin ETF. S prípadnou manipuláciou ceny súvisí aj vysoká volatilita ceny Bitcoinu, čo mnohé inštitúcie odrádza.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.