Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Li vymenoval 3 prekážky, ktoré odrádzajú inštitúcie investovať do Bitcoinu

Článok

Bitcoin mainstream
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytik spoločnosti Draper Dragon Robert Li sa domnieva, že existuje stále niekoľko faktorov, ktoré bránia respektíve odradzujú inštitúcie od investícii do Bitcoinu a iných kryptomien.

O tejto téme hovoril Robert Li v rámci utorňajšej konferencie Latin America Bitcoin Conference.

,,Myslím si, že existuje ešte niekoľko problémov, ktoré brzdia väčšinu inštitucionálnych investorov v slobodnom prelievaní svojho kapitálu do Bitcoinu. Jedným z nich sú problémy s reputáciou, ktoré vychádzajú z predošlých informácii o tom, ako bol Bitcoin spájaný s organizovaným zločinom, drogami či teroristami. Myslím si, že z tohto dôvodu v minulých rokoch mnoho ľudí Bitcoin zavrhlo alebo ho začalo vnímať ako podvod,” vysvetľoval.

Je pravdou, že Bitcoin bol využívaný v rámci nelegálnej činnosti, no v súčasnosti je bitcoinová scéna výrazne odlišná než tá spred pár rokov. Viaceré analýzy naznačujú, že drvivá väčšina (99%) transakcii súvisí s legálnymi činnosťami.

Ďalším faktorom, ktorý podľa Liho stojí Bitcoinu v čele väčšieho prijatia inštitúciami sú regulácie, ktoré komplikujú spoločnostiam pochopiť, za akú triedu aktív majú vôbec Bitcoin považovať. Súčasné regulácie v USA popri tom označil za “nedospelé”. ,,Spotové kryptoburzy v USA nie sú regulované rovnakým spôsobom ako národne burzy cenných papierov, ako je NYSE či NASDAQ. Určite dokážete pochopiť, že (kryptoburzy) nedodržiavajú rovnaké druhy štandardov ochrany investorov.”

Tretím faktorom, ktorý vplýva na inštitucionálny názor na Bitcoin neblahým spôsobom majú byť podozrenia, že cena Bitcoinu je manipulovaná. Možnosť, že tomu naozaj tak je, viackrát vyriekla aj Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC), ktorá hlavne z tohto dôvodu zamietla doposiaľ všetky žiadosti o schválenie Bitcoin ETF. S prípadnou manipuláciou ceny súvisí aj vysoká volatilita ceny Bitcoinu, čo mnohé inštitúcie odrádza.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne