Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

KYC (overenie totožnosti) na Binance je jednoduchšie – krátky návod

Článok

kyc binance
Zdroj: Binance, KN

KYC, teda poskytnutie osobných údajov, je v prípade registrácie na kryptomenových centralizovaných burzách už prakticky nevyhnutnosťou. Občas sa však stáva, že proces overenia totožnosti sprevádzajú komplikácie a neprebieha plynulo. Burza Binance preto tento proces výrazne zjednodušuje.

Prečo je nutné KYC?

Ak chce zákazník naplno využívať možnosti, ktoré ponúka burza Binance, musí si na nej overiť účet. Táto povinnosť je nevyhnutnosťou, nakoľko Binance je nútená spĺňať regulačné požiadavky v súlade so zásadami ba proti praniu špinavých peňazí (AML) a  KYC (Know your custumer – poznaj svojho klienta).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kde bol problém?

Kým v minulosti sa pri procese overenia totožnosti na Binance niektorí zákazníci “zasekli” (nie je to neobvyklé ani u iných búrz), odteraz to však bude o čosi jednoduchšie.

Po novom totiž vyžaduje od nových klientov pri overení ich totožnosti len jeden dokladobčiansky preukaz, a nepožaduje druhý dokument, napr. výpis z účtu, účet za elektrinu a podobne. Nutné je však použiť občiansky preukaz, neplatí to, ak by ste ako prvý doklad požili napr. vodičský preukaz.

Proces overenia totožnosti tak prejde plynulo v nasledujúcich bodoch:

  1. Založenie účtu na Binance (ak ešte nemáte) – ak použijete náš registračný link, získate 20% zľavu na obchodne poplatky pri spotovom tradingu
  2. Nahratie občianskeho preukazu (scan/kvalitná fotografia) z prednej a zadnej strany
  3. V ďalšom kroku, ktorý sa týka vyplnenia adresy registrovaného užívateľa, je nutné uviesť adresu v presne takom tvare, ako je na občianskom preukaze
  4. Hotovo. Znie to naozaj jednoducho, že?

Kryptomeny na burze nedržte

Hoci je burza Binance najväčšou na svete, ani ona nie je ideálnym miestom pre dlhodobú držbu kryptomien. Burzy/zmenárne sú miestom, kde sa kryptomeny obchodujú, kupujú a predávajú, avšak na bezpečnú úschovu kryptomien odporúčame používať privátne peňaženky. Len v takom prípade sú vaše kryptomeny naozaj vaše a nie sú len vašou pohľadávkou voči tretej strane, ktorá sa môže dostať do problémov (pripomíname kolaps burzy FTX).

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.