Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kúpte Bitcoin a predajte altcoiny, povedal pre CNBC analytik z Wall Street

Článok

zo dňa

Spencer Bogart

Známy investor do rizikového kapitálu Spencer Bogart v rozhovore pre CNBC povedal, že Bitcoin sa bude do konca roka obchodovať aspoň za 10 tisíc dolárov.

Bogart, ktorý je partnerom vo firme VC Blockchain Capital, bol údajne prvým Wall Street analytikom, ktorý sa začal zaoberať Bitcoinom a blockchain technológiou, píše CoinTelegraph.

Bitcoin je aktuálne v záporných číslach už tri týždne, čo je najdlhšia séria strát od septembra 2017. Napriek tomu Bogart načrtol dlhodobejšiu perspektívnu prognózu pre Bitcoin: ,,Z dlhodobého hľadiska je cesta neporušená… Objavuje sa inštitucionalizácia Bitcoinu. Každá veľká banka sa snaží v tomto smere niečo urobiť. Buď budú Bitcoin ponúkať svojim klientom prostredníctvom platformy, ktorú vytvárajú, alebo otvárajú obchodný stôl (trading desk).”

Bogart však naznačil, že mnoho altcoinov je pravdepodobne nadhodnotených a sú rizikové, pričom načrtol paralelu medzi rozmachom ICO koncom roka 2017 a začiatkom roku 2018 s boomom dot-com bubliny na začiatku roku 2000, varujúc, že mnohé kryptomeny sú nadhodnotené.

Na základe toho uviedol, že bude predávať kryptomeny ako Cardano, Tron, IOTA a NEO a bude držať Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash a EOS.

Pokiaľ ide o Ethereum, domnieva sa, že ho v ovplyvňujú mnohé nadhodnotené tokeny, ktoré sú postavene na tejto platforme. Budúcnosť Ethereum preto vidí ako úzko prepojenú s budúcim vývojom ICO.

Čo sa týka vývoja ceny Bitcoinu, položil si otázku: ,,Môže ísť Bitcoin ešte nižšie? Rozhodne. Či si myslím, že bude mať vyššiu hodnotu o rok než má teraz? Určite. Stavil by som na to, že Bitcoin skončí tento rok minimálne nad 10 tisíc dolármi.”

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

loading...

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.9.): Štúdia: Prvá úloha adaptácie Bitcoinu je prekonaná

Článok

zo dňa

od

Bitcoin - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Utorkové správy zo sveta kryptomien

Bitcoin klesá, altcoiny ešte viac

Keď začne strácať svoju hodnotu Bitcoin, ostatné kryptomeny ho automaticky nasledujú a zväčša sa im darí ešte horšie. Tento scenár platí aj posledné dva dni. Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil o ďalšie 3 percenta, no zároveň posilnil svoju dominanciu na trhu na takmer 54% (pridal takmer 2 percentá za deň). Výsledok je pokles Ethereum voči USD o 9%, XRP o 13%, EOS o 9%, Stellar o 8%, Bitcoin Cash o 6%, Cardano o 7% a tak ďalej. Výnimkou sú len Steem, ktorý posilnil o 8% a Zcash, ktorý pridal takmer 5 percent. Všeobecne však platí, že altcoiny výrazne oslabujú a v prípade ďalšieho poklesu hodnoty Bitcoinu to s nimi bude ešte pravdepodobne oveľa horšie.  Trhová kapitalizácia medzitým klesla o ďalšie miliardy (aktuálne 207 miliárd USD) a je možné, že sa opäť prepadne pod psychologicky silnú hranicu 200 miliárd USD.

Dôležité stretnutie vo Washingtone

Dnes sa majú vo Washingtone stretnúť zástupcovia amerických finančných gigantov so zástupcami kryptomenových startupov, aby spoločne diskutovali o regulačnej politike. Okrúhly stôl s názvom “Legislatívna istota pre kryptomeny” bude pod záštitou Warrena Davidsona, člena snemovne reprezentantov za štát Ohio. Účastníci stretnutia sa budú zaoberať otázkou tvorby zákonov týkajúcich sa novej triedy aktív v podobe kryptomien. ,,Váš vstup je rozhodujúci pre to, aby sme mohli predísť ťažkopádnemu regulačnému prístupu, ktorý by mohol zabrániť inovácii a zabiť trh s ICO (počiatočná ponuka mincí) v USA,” znie odkaz účastníkom od jeho organizátora. (cointelegraph)

Daňové prázdniny pre kryptomeny v USA?

CTO spoločnosti IBM Jerry Cuomo vyhlásil, že je čas, aby USA začali konať a pristúpili k integrácii blockchain technológie v každodennom živote. ,,Blockchain je pripravený na vládu, pripravme vládu na blockchain,”znel jeho odkaz počas stretnutia so zástupcami Congressional Blockchain Caucus, prvého vládou zostaveného projektu týkajúceho sa tejto témy. Počas stretnutia sa hovorilo aj o daňových prázdninách pre kryptomeny, pričom Jared Polis požaduje, aby boli kryptomeny oslobodené od platenia daní do sumy 600 dolárov. ,,Chceme sa uistiť, že ľudia, ktorí budú používať kryptomeny, nebudú platiť daň za nákup šálky kávy alebo časopisu,” poznamenal, na čo Jerry Cuomo dodal, že je to skutočne “veľká otázka”. Americká vláda by rada využila blockchain v oblasti identifikácie, dodávateľských reťazcov, platieb a taktiež v sektore zdravotníctva či sociálnych projektov. (cointelegraph)

Štúdia: Prvá úloha adaptácie Bitcoinu je prekonaná

Štúdia spoločnosti Chainanalysis naznačuje, že trh s kryptomenami je po lete menej náchylný k špekuláciám, pretože bol odolnejší voči toku rôznych správ, ktoré už údajne nie sú schopné tlačiť Bitcoin smerom hore alebo dole tak výrazne, ako tomu bolo v minulosti. To, že dlhodobí investori aj špekulanti počas leta držali svoje pozície na trhu značí, že len zásadná zmena, ako je obmedzená regulácia alebo technologický progres, môžu urobiť významnejšiu reakciu na trhu. Okrem toho Chainalysis poznamenáva, že Bitcoin udržuje nárast svojej používateľskej základne, čo naznačuje, že prvá úloha adaptácie, aby sa kryptomeny dostali do „ľudských rúk”, je prekonaná. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

loading...
Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (24.9.): Trh prišiel o 10 miliárd, Winklevossovci chcú expandovať

Článok

zo dňa

od

Bratia Winklevossovci

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Pondelkové správy zo sveta kryptomien

Trh prišiel o 10 miliárd, značí to koniec krátkeho rastu?

Kým včera to vyzeralo na trhu s kryptomenami ešte optimisticky, za posledných 24 hodín prišiel trh o 10 miliárd dolárov, čo sa prejavilo najmä poklesom hodnoty altcoinov. Bitcoin oslabil na približne 6600 dolárov (o 2 percentá) a popredné altcoiny voči nemu oslabovali v rozmedzí od troch do 7 percent. Či ide len o konsolidáciu pred ďalším rastom, alebo o náznak ďalšieho neúspešného pokusu definitívne sa zbaviť rizika klesnúť pod silnú psychologickú hranicu 6000 USD za 1 BTC ukáže až čas. Zatiaľ si treba počkať na ďalší výraznejší krok BTC či už smerom hore alebo nadol.

Francúzi plánujú novelu na reguláciu kryptomien

Francúzska vláda plánuje vytvorenie právneho rámca pre všetkých poskytovateľov digitálnych aktív. Návrh novelizácie francúzskej legislatívy na reguláciu všetkých poskytovateľov služieb v oblasti kryptomien predložili traja poslanci a jeho cieľom je rozšírenie existujúceho právneho rámca s cieľom umožniť všetkým účastníkom trhu s kryptomenami získať súhlas od hlavného regulátora burzy vo Francúzsku (AMF). (cointelegraph)

Winklevossovci chcú s Gemini expandovať do Veľkej Británie

Bratia Tyler a Cameron Winklevossovci, tvorcovia americkej platformy pre obchodovanie s kryptomenami Gemini, by radi so svojim novým produktom expandovali do Veľkej Británie. Gemini Trust je podľá CoinMarketCapu aktuálne 58. najväčšou kryptomenovou burzou na základe denného objemu obchodov. Bratia Winklevossovci sú autormi pôvodnej myšlienky založenia Facebooku. Peniaze, ktore získali zo súdnych sporov s Markom Zuckerbergom investovali do Bitcoinu vďaka čomu sa stali miliardármi. Winklevossovci sa nedávno snažili aj o schválenie Bitcoin ETF, ich žiadosť však SEC zamietla. (cointelegraph)

Juventus Turín napodobní Paríž St. Germain

Téma kryptomien je čoraz atraktívnejšia aj pre športové kluby. Kým sedem klubov zo slávnej futbalovej Premier League spolupracuje s obchodnom platformou eToro, zhruba pred dvoma týždňami francúzsky veľkoklub Paríž  St. Germain ohlásil, že vytvorí vlastný fanúšikovský token. Podobné rozhodnutie teraz urobil aj Juventus Turín. ,,V klube sme vždy veľmi opatrní a proaktívni voči inováciám a novým technológiám,” okomentoval túto novinku v mene “Starej dámy” Giorgio Ricci. (cointelegraph)

RÝCHLE SPRÁVY:

Kalifornia: Kandidáti vo voľbách do verejných funkcií nesmú v tomto americkom štáte prijímať príspevky na kampaň v kryptomenách.

OPERA: Prehliadač Opera dnes spúšťa špeciálnu verziu “Labs” pre desktop so zabudovanou peňaženkou na kryptomeny.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

loading...
Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.9.): Dominancia BTC klesá, altcoiny rastú!

Článok

zo dňa

od

Správy dňa - Stellar

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Nedeľňajšie správy zo sveta kryptomien

Dominancia BTC klesá, altcoiny rastú!

Dominancia Bitcoinu klesá k 50% a altcoinom sa začína výraznejšie dariť. Trhová kapitalizácia stúpla za posledných 24 hodín o ďalších pár miliárd dolárov a aktuálne atakuje už 230 miliárd USD. Včerajším top skokanom spomedzi najznámejších mien je Stellar, ktorý posilnil voči USD o 23% a voči BTC o 22%. V zelených číslach sú však prakticky všetky významnejšie altcoiny. Bitcoin sa zatiaľ stabilizuje okolo ceny 6700 dolárov a čaká sa na jeho ďalší krok. Indikátory na TradingView sú za “Buy” – SELL tvrdia štyri, Neutral 10 a Buy 12.

SEC odložila rozhodnutie o Bitcoin ETF

Očakávane sa stalo realitou. Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) odložila svoje rozhodnutie v prípade žiadosti spoločnosti VanEck (v spolupráci so SolidX) o schválenie Bitcoin ETF do 29. decembra 2018. SEC môže toto rozhodnutie odložiť ešte raz, pričom definitívný verdikt by mal padnúť do konca februára. Žiadosť VanEck+SolidX je považovaná za najpravdepodobnejšiu na schválenie prvých Bitcoin ETF nielen z dôvodu, že by mala byť obchodovaná na burze BZX, ktorá patrí pod rešpektovanú chicagskú burzu CBOE, ale aj z viacerých charakteristických dôvodov – okrem iného tento Bitcoin ETF má byť fyzicky krytý reálnymi Bitcoinami. Hlavným dôvodom, prečo SEC stále neschválila žiadny ETF na Bitcoin je údajná ľahká manipulovateľnosť ceny Bitcoinu. Komisia musí nájsť presvedčenie, že v prípade Bitcoinu to tak nie je.

Rýchle správy

BITCOIN & MIKE NOVOGRATZ: Opäť tu máme Mika Novogratza, riaditeľa Galaxy Digital a známeho miliardára zaujímajúceho sa o kryptomeny. Novogratz vyhlásil, že Bitcoin môže pokojne do konca tohto roka dosiahnuť hodnotu 40 tisíc dolárov.

EUROPOL: Europol uviedol, že zrejme žiadny teroristický útok v Európe nebol uskutočnený za pomoci kryptomien. Využitie kryptomien u digitálnych zločincov je však stále čoraz populárnejšie.

REGULÁCIE: V rozhovore pre CCN uviedol CEO najväčšej siete s BTC automatmi na svete, Sheffield Clard, že kryptomeny potrebujú regulácie na to, aby prežili.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

loading...
Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.9.): Draper je presvedčený: Bitcoin do roku 2022 za 250 000 dolárov!

Článok

zo dňa

od

Tim Draper - správy dňa

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Štvrtkové správy zo sveta kryptomien

Tim Draper je presvedčený: BTC do roku 2022 za 250 000 dolárov!

Miliardár a známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper stojí za svojou predpoveďou, že Bitcoin do roku 2022 dosiahne hodnotu 250 tisíc dolárov. Povedal to počas konferencie Crypto Finance vo Švajčiarsku. ,,Toto bude také veľké, že ak uvidíte prepad (v cenách) naskočte. Možno to padne ešte nižšie, ale chlapci, urobil som predikciu a držím sa jej. 250 tisíc dolárov v roku 2022 za Bitcoin,” vyhlásil presvedčivo. Draper prvýkrát vyslovil túto predikciu v apríli 2018 pre CCN. ,,Budú vám hovoriť, že ste blázni. Ale verte tomu. Stane sa to a bude to úžasné,” vyhlásil vtedy. Známy investor v roku 2015 predpovedal, že Bitcoin dosiahne hodnotu 10 tisíc dolárov do konca roku 2017. Mal vtedy pravdu, BTC sa nachádzal 31. decembra nad 13 tisíc dolármi a svoje maximum mal nad 20 tisíc USD. Draper investoval do Bitcoinu prvýkrát vo februári 2014 po hacku burzy Mt. Gox. Jeden Bitcoin vtedy nakupoval za približne 6 dolárov a investoval do nich 250 tisíc USD. (ccn)

XRP predbehlo Ethereum, Justin Sun chváli Ripple

Hodnota kryptomeny Ripple vzrástla za posledných 7 dní o vyše 100% a včera na krátky čas sa opäť po dlhom období ocitla na druhom mieste kryptomien s najväčšou trhovou kapitalizáciou. Následne však Ripple mierne oslabilo a vrátilo sa na “tradičnú” tretiu priečku za Ethereum. Rast XRP spôsobila najmä informácia o blížiacom sa spustení komerčného predaja ich produktu pre banky xRapid, ktorý umožňuje rýchle a lacné medzinárodne transakcie. Rast XRP pochválil aj Justin Sun, zakladateľ kryptomeny Tron (TRX), ktorý na Twitteri napísal: ,,Gratulujem Ripple! Na mesiac!“. Následne doplnil presvedčenie o tom, že finančné inštitúcie si čoskoro plne adoptujú blockchain technológiu.

Americký kongresman predstaví zákon na podporu blockchainu a kryptomien

Republikánsky člen Snemovne reprezentantov USA Tom Emmer predstaví tri zákony, ktoré majú podporiť blockchain technológiu a kryptomeny. Legislatíva sa zameriava na podporu a rozvoj blockchain technológie ako aj vytvorenie bezpečného prístavu pre daňových poplatníkov u digitálnych aktív. Zákon by mal podnietiť federálnu vládu k tomu, aby poskytla jednoduché právne prostredie v tejto oblasti. ,,Spojené štáty by mali uprednostňovať urýchlenie vývoja blockchain technológie a vytvoriť prostredie, ktoré umožni americkému súkromnému sektoru viesť k inovácii a ďalšiemu rastu a preto predkladám tieto zákony,” vysvetlil svoj zámer.  (cointelegraph)

Brazílsky gigant vstupuje do kryptpmien

Najväčší finančný maklér v Brazílii sGrupo XP vstúpi do kryptomien spustením zmenárne na Bitcoin a Ethereum. Informoval o tom CEO spoločnosti Guilherme Benchimol, ktorý v rozhovore pre Bloomberg uviedol, že v najbližších mesiacoch spustia zmenáreň XDEX. XP si stanovila cieľ dosiahnuť do roku 2020 zisk 245 miliárd dolárov, čo je štvornásobok toho, čo spoločnosť očakáva do konca tohto roka. Okrem kryptozmenárne plánuje aj otvorenie banky. Benchimol priznal, že by bol najradšej, keby kryptomeny neexistovali, ale keďže existujú, v spoločnosti sa cítia povinní začať postupovať adekvátne aj k tomuto trhu. V Brazílii investovalii do Bitcoinu približne 3 milióny ľudí, kým do akcii len 600 tisíc. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

loading...
Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (21.9.): Bitcoin posilňuje, XRP letí a do trhu pribudlo 20 miliárd USD!

Článok

zo dňa

od

Správy dňa - Bitcoin Moon

Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Piatkové správy zo sveta kryptomien

Parádny rast Bitcoinu, do trhu pribudlo 20 miliárd dolárov!

Posledné dni na trhu s kryptomenami sú v znamení zelených čísel. Dnes výrazne posilnil Bitcoin, ktorého hodnota vzrástla o takmer 5% na vyše 6700 dolárov. Čo však možno teší kryptomenovú komunitu ešte viac je skutočnosť, že výrazne posilňujú altcoiny. Nových 20 miliárd dolárov v trhu za posledných 24 hodín sa odzrkadlilo na raste mnohých digitálnych mien. Najväčším skokanom je XRP, ktoré posilnilo o takmer 40%. Rast tretej najhodnotnejšej kryptomeny súvisí s plánovaným spustením komerčnej prevádzky produktu xRapid pre rýchle medzinárodné platby. Darilo sa však výrazne aj Stellaru (12%), Cardano (11%), Tezos (10%), Qtum (14%) či 0x (11%). Dominancia BTC na trhu klesla v na necelých 53%, čiže zhruba o 2 percentá za posledný deň.

Polovica kapitalizácie BTC na “miliónových” peňaženkách

Výskumná spoločnosť Diar zverejnia štúdiu, podľa ktorej sa nachádza viac než polovica trhovej kapitalizácie BTC na peňaženkách, na ktorých je 200 a viac BTC. Každá z týchto peňaženiek tak má hodnotu viac než milión dolárov. Zaujímavé je, že polovica z týchto peňaženiek neuskutočnila žiadnu transakciu ani v období najväčšieho boomu BTC, čo môže naznačovať silnú dôveru majiteľov “digitálneho zlata” v jeho ďalší rasť. (diar)

SEC žiada ďalšie pripomienky k žiadosti na Bitcoin ETF od VanEck

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) požiadala o ďalšie pripomienky týkajúce sa rozhodnutia v súvislosti so žiadosťou o schválenie Bitcoin ETF investičnou spoločnosťou VanEck a spoločnosťou finančných služieb SolidX. Tieto dve spoločnosti vo svojej žiadosti uvádzajú, že fond je fyzický krytý, čo znamená, že bude vlastniť skutočné bitcoiny a očakáva sa, že sa budú nachádzať na výmennej burze BZX patriacej pod rešpektovanú chicagskú burzu CBOE. Aj preto tieto fakty je na rozdiel od iných žiadosti o schválenie Bitcoin ETF vnímaná táto žiadosť ako najnádejnejšia.

SEC neuskutočnila žiadne závery týkajúce sa žiadnej z príslušných otázok a žiada zainteresované strany o dodatočné pripomienky týkajúce sa dostatočnosti vyhlásenia BZX na podporu návrhu. SEC sa zaujíma napríklad o názor zainteresovaných strán k tvrdeniu BZX, podľa ktorého je Bitcoin pravdepodobne menej náchylný na manipuláciu než iné komodity, ktoré sú základom burzových obchodov (ETP).

SEC by mala v tejto veci rozhodnúť 30. Septembra. Svoje rozhodnutie však môže odložiť, pričom posledný možný dátum, kedy musí tuto žiadosť schváliť alebo zamietnuť je až koniec marca budúceho roka. (cointelegraph)

Novogratz zopakoval, že Bitcoin našiel svoje dno

Miliardár Mike Novogratz, generálny riaditeľ Galaxy Digital a známy podporovateľ Bitcoinu zopakoval, že Bitcoin podlá všetkého našiel svoje dno a ceny sa odrazia hore. Uviedol to na výročnom Summite Yahoo Finance. ,,Bitcoin udržal 6000 dolárov. Áno, nie sú to jeho maximá, ale stabilizoval sa ako držiteľ hodnoty,” vyhlásil a tiež uviedol:  ,,Myslím si, že inštitúcie smerujú k investovaniu. Je šokujúce, koľko sa toho stalo,” okomentoval tohtoročnú situáciu na trhu s kryptomenami. (cointelegraph)

loading...
Čítať ďalej
Reklama

Populárne

Facebook

Najnovšie komentáre

Reklama

Populárne