Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kúpa Bitcoinov firmou Tesla je len začiatok, tvrdí senátor Miami

Článok

Francis Suarez

Starosta Miami Francis Suarez povedal v rozhovore pre portál DeCrypt, že kúpa bitcoinov firmou Tesla v hodnote 1,5 miliardy dolárov je len začiatkom éry, v rámci ktorej sa stane Bitcoin súčasťou mainstreamu.

,,Ide len o metamorfózu prechodu (Bitcoinu) do mainstreamu. Myslím si, že dôjde ešte k dvom alebo trom podobným mega uldalostiam (než sa tak stane),” povedal.

Suarez sa domnieva, že veľký dopad na rýchlejšiu adopciu Bitcoinu môžu mať aj ďalšie stimulačné balíky americkej vlády. ,,Odhaduje sa, že by mohli vytvoriť 40% existujúcich dolárov. To môže viesť k vytvoreniu inflácie, čo by opäť prinútilo ľudí viac sa zaujímať o kryptomeny.”

Starosta Miami vidí veľký potenciál aj v prípadnej adopcii Bitcoinu spoločnosťou Amazon. ,,Ak by sa to stalo, to by bol koniec hry. Hovoríme o spoločnosti, ktorá je pravdepodobne spojená so 70% transakciami, ktoré robíme v priebehu nášho života,” upozornil.

Francis Suarez potvrdil, že chce, aby sa Miami stalo hlavným svetovým mestom kryptomien a že on sám plánuje vlastnú investíciu. ,,Je pre mňa vzrušujúce sledovať, ako sa čoraz viac bežných ľudí zaujíma o Bitcoin a chcú si odkrojiť z koláča. Môžem investovať do Bitcoinu, môžem ísť do Ethereum a môžem ísť do DogeCoinu. Ešte nie som úplne rozhodnutý, čo si vyberiem, ale tieto tri kryptomeny sú tie, na ktoré sa pozerám,” prezradil.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne