Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ktoré firmy vlastnia najviac bitcoinov? Suverénnym lidrom je Grayscale

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Z údajov analytickej platformy Coin98 Analytics vyplýva, že verejné obchodne spoločnosti aktuálne držia bitcoiny v hodnote 6,8 miliardy amerických dolárov.

Suverénnym lídrom medzi týmito spoločnosťami je firma Grayscale, ktora má pod kontrolou takmer 450 tisíc bitcoinov (aktuálne viac než 5,1 miliardy USD). Nasleduje za ňou firma CoinShares, ktorá drží 69 730 BTC (797 miliónov dolárov), čo je však v porovnaní s lídrom tohto rebríčka diametrálny rozdiel.

Na treťom mieste sa nachádza firma, ktorá vzbudila tento rok azda najväčší mediálny záujem súvisiaci s kryptomenami Microstrategy, ktorá v auguste a septembri dokopy nakúpila bitcoiny za 425 miliónov dolárov (32 500 BTC). Ošiaľ okolo tejto akvizície súvisel najmä s tým, že išlo o značnú časť všetkých financií, ktorými disponovala. Jej CEO Michael Saylor zároveň povedal, že  vo firme prechádzajú na “bitcoinový štandard” a veria, že Bitcoin je dobrým spôsobom, ako sa ochrániť pred infláciou dolára.

Nasledujú firmy Galaxy Digital, Digital Asset Management, BTC, Square, Hut8, Voyager, Riot, digital X, Cypherpunk Holdings a Argo.  Dokopy tieto spoločnosti držia takmer 600 000 BTC, čo pri súčasnej cene predstavuje približne 6,9 miliardy dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne