Coinbase zastavila podporu pre BUSD
Americká kryptoburza Coinbase oznámila, že od 13. marca prestane podporovať kryptomenu BUSD, stablecoin kryptoburzy Binance. Rozhodnutie sa týka služieb Coinbase.com, Coinbase Pro, Coinbase Exchange a Coinbase Prime.
„Naše rozhodnutie pozastaviť obchodovanie pre BUSD je založené na našich vlastných interných monitorovacích a kontrolných procesoch. Pri kontrole BUSD sme zistili, že už nespĺňa naše normy kótovania a bude pozastavený,“ oznámila Coinbase.
We regularly monitor the assets on our exchange to ensure they meet our listing standards. Based on our most recent reviews, Coinbase will suspend trading for Binance USD (BUSD) on March 13, 2023, on or around 12pm ET.
— Coinbase Assets (@CoinbaseAssets) February 27, 2023
Správa prichádza zhruba dva týždne od momentu, ako SEC zacielila na amerického správcu BUSD spoločnosť Paxos, ktorú prinútila ukončiť tento proces. SEC sa zároveň domnieva, že BUSD by mohol byť neregistrovaným cenným papierom, čo, ak by sa preukázalo ako pravda, môže znamenať pre Paxos ďalšie problémy.
,,Nevieme, ktoré aspekty BUSD by mohli zaujímať SEC. Čo však vieme je, že stablecoiny nie sú cenné papiere,” komentovala Coinbase v krátkosti túto tému v súvislosti s BUSD.
Burza Binance medzitým naznačila, že BUSD pravdepodobne postupne upadne do zabudnutia. Kapitalázicia tohto stablecoinu výrazne klesá a už vypadol z TOP10, kým nedávno patril podľa tejto metriky medzi najväčšie kryptomeny na trhu.
Digital Currency Group (DCG) so stratou miliardy dolárov pre krach 3AC
Spoločnosť Digital Currency Group (DCG), ktorá je matkou Grayscale, ktorá drží vyše 640 000 BTC, a tiež skrachovanej firmy Genesis, oznámila, že v roku 2022 vykázala stratu vo výške 1 miliardy dolárov.
Táto strata bola najmä dôsledkom kolapsu hedžového fondu Three Arrows Capital (3AC), voči ktorému mala významnú expozíciu práve skrz Genesis, ktorá 3AC požičala 2,36 miliardy dolárov. Situáciu firmy však ovplyvnil aj celkový negatívny sentiment na trhu s kryptomenami.
DCG aktuálne rieši reštrukturalizáciu Genesis, tým že Genesis plánuje previesť pod svoju holdingovú spoločnosť. V rámci oznámenia akcionárom uviedla, že ide o “významný míľnik.”
SEC si posvietila aj na Robinhood
Spoločnosť RobinHood oznámila, že dostala vyšetrovacie predvolanie od americkej Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) v súvislosti s kryptomenami, ktoré ponúkala zákazníkom na obchodovanie a ku ktorým ponúka custody služby.
RobinHood oznámila, že podnet od SEC prišiel už v decembri, čiže mesiac po krachu burzy FTX.
Predvolanie od SEC väčšinou predchádza rozhodnutiu o začatí súdneho konania voči predvolanej osobe, či subjektu. Zatiaľ však nie je známe, či SEC k takémuto kroku voči Robinhood pristúpi.
PRA vydá pravidlá pre držbu a vydávanie kryptomien v UK
Britský bankový regulátor Prudential Regulator Authority (PRA), oznámil, že vydá pravidlá pre vydávanie a držbu digitálnych aktív v krajine.
PRA podľa všetkého, podobne ako EÚ, navrhne, aby banky mali obmedzenú možnosť expozície voči kryptomenám do výšky maximálne 1% svojho spravovaného kapitálu a s rizikovou prémiou 1250%.
Správa prichádza v podobnom čase ako burza Binance obmedzila možnosť stakingu pre obyvateľov UK. Vykonala tak pravdepodobne s ohľadom na regulačné pravidlá v krajine.
Simple question but has @Binance staking been blocked in UK?
Getting this notification each time I try? pic.twitter.com/CvnyGKKyyc— BulldogTycoonClan (@BulldogTycoonOG) February 23, 2023
Trezor urýchli výrobu svojich HW peňaženiek
Spoločnosť SatoshiLabs stojaca za populárnou hardvérovou peňaženkou Trezor oznámila, že výrazne urýchli výrobu svojho kľúčového komponentu pre tieto zariadenia výrobou vlastných silikónových čipov.
https://twitter.com/Trezor/status/1630231289985990656
Cieľom tohto kroku je optimalizovať proces výroby HW peňaženiek a skrátenie doby ich dodania do predaja z dvoch rokov na niekoľko mesiacov. To bude prospešné pre zákazníkov aj tým, že sa zníži riziko výkyvov ceny tohto produktu na základe ponuky a dopytu.
Záujem o HW peňaženky Trezor po krachu FTX údajne stúpol až o 300%, nakoľko si mnohí užívatelia uvedomili, že naozaj bezpečný spôsob držby kryptomien je na privátnych peňaženkách a nie na burzách, nuž a hardvérové peňaženky v prípade privátnych peňaženiek sú určite tie najbezpečnejšie.
Najlepšie hardvérové peňaženky sme hodnotili v tejto recenzii.
Kupujú ľudia NFT kvôli sociálnemu statusu?
Podľa prieskumu metaverse platformy Metajuice traja zo štyroch zberateľov NFT tokenov si zaopatrili takýto token pre jeho status, unikátnosť a estetiku. Vyplýva to z odpovedí 6000 držiteľov NFT tokenov.
Až 74% respondentov uviedlo, že sa o NFT zaujímajú pre sociálny status, ktorý “doručujú”. Na druhej strate len 13% uviedlo, že si ich kúpili, aby ich v budúcnosti výhodnejšie predali.
https://twitter.com/Nat_Bad/status/1630261559770374146
Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.comy, cointelegraph.com, https://cointelegraph.com, cointelegraph.com