Binance poprela najnovšie obvinenia
Najväčšia kryptomenová burza Binance poprela obvinenia tvrdiace, že v rokoch 2020 a 2021 zle hospodárila s finančnými prostriedkami svojich zákazníkov. Túto správu uverejnila agentúra Reuters, ktorá uviedla, že Binance spájala prostriedky zákazníkov so svojimi vlastnými príjmami a porušila tak bankové predpisy USA, ktoré vyžadujú, aby boli peniaze klientov a peniaze firmy uchovávané oddelene. Reuters uviedla, že Binance tak robila do značnej miery skrz dnes už zbankrotovanú banku Silvergate. Binance však tvrdenia z článku Reuters vehementne odmietla.
,,Tento príbeh je taký slabý, že museli uviesť do popredia: “Reuters nenašiel žiadny dôkaz, že peniaze klientov Binance boli stratené alebo odobraté“ v transparentnom pokuse chrániť sa pred žalobou na urážku na cti. Pod to potom umiestnili 1000 slov konšpiračných teórii (ktoré sme vysvetlili ako nepravdivé) s nulovými dôkazmi okrem “bývalého insidera,” uviedol šéf komunikácie Binance Patrick Hillmann.
Let me explain just how desperate a journalist @Reuters is to publish a negative story. The whole base of their story this morning, is that when users purchased BUSD (Paxos) from Binance, they were taken to a transaction page that had the term “deposit” on it. Users were making a…
— Patrick Hillmann (@PRHillmann) May 23, 2023
Ethereum môže byť komodita aj cenný papier
Bývalý komisár americkej komisie pre komoditne futures (CFTC) a americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Dan Berkovitz skonštatoval v podcaste “Unchained” s Laurou Shin, že kryptomena Ethereum môže byť z právneho hľadiska assetom, ktorý spadá pod jurisdikciu oboch týchto regulátorov.
Berkovitz uviedol, že vzhľadom na prekrývajúce sa právne definície komodít a cenných papierov je naozaj možné, hoci to znie kuriózne, klasifikovať Ethereum za oboje.
,,Zákon hovorí jasne. Niečo môže byť v skutočnosti tovarom aj cenným papierom,” uviedol a dodal, že zmätok vzniká z dôvodu, že komodity nie sú čisto fyzickými položkami, ako je pšenica alebo ovos, ale že môžu byť čímkoľvek, čo spadá do pôsobnosti “futures kontraktu“. ,,To vysvetľuje, prečo je pojem futures súčasťou názvu samotnej CFTC,” dodal.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Ledger odkladá službu Ledger Recover
Spoločnosť Ledger, ktorá vyrába rovnomenné hardvérové peňaženky pre kryptomeny, oznámila, že odkladá po masívnej kritike kryptomenovej komunity spustenie avizovanej služby Ledger Recover.
🟠 BREAKING:
Ledger backtracks and announces to open source the Ledger Recover protocol 👀 pic.twitter.com/ZCO8J7UgJe— The Bitcoin Dispatch – Daily Newsletter (@TheBTCDispatch) May 23, 2023
Prezvedá predstavenstva a CEO Ledger Pascal Gauthier uviedol, že oznámenie tejto služby a spätná reakcia komunity bola “pokorujúca skúsenosť” a tvrdá lekcia pre Ledger vo veci komunikácie a PR.
,,Nesprávne sme komunikovali uvedenie tohto produktu. Naším zámerom nebolo prekvapiť ľudí. Preto chápeme smerovanie komunity a ospravedlňujeme sa za nedorozumenie.“
Gauthier uviedol, že spoločnosť urýchli svoje plány na open source riešenie ich kódovej základne. Začne so základnými komponentmi operačného systému a “funkcia Ledger Recover nebude vydaná, kým sa táto vec nedokončí.”
Ledger CEO and their CTO put out messages an hour ago saying the controversial firmware update will be postponed until further notice. They'll also
– Open source Ledger Recover
– Publish Recover whitepaper
– Make Recover auditable
– and gradually open source most of OSwdyt? pic.twitter.com/lkbqtXjJpf
— OKHotshot (@NFTherder) May 23, 2023
Téme kritiky funkcie Ledger Recover sme venovali na webe Kryptonovinky viaceré články. V skratke ide o to, že Ledger plánoval sprístupnenie funkcie, ktorá privátny kľúč (seed) exportuje do cloudov, čo by znamenalo, že seed opustí hardvérovú peňaženku. To je však v kontraste s tým, za akým účelom takáto peňaženka vôbec vzniká, čiže držať kľúče mimo online svet.
Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com