Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomeny potrebujú reguláciu, povedal šéf Fed v Kongrese USA

Článok

senat USA
Zdroj: Pixabay.com

Šéf americkej centrálnej banky Fed Jerome Powell mal v stredu prvý z dvoch tohto týždňových prejavov v Kongrese USA. V tom prvom sa pred bankovým výborom Senátu USA venoval najmä téme inflácie a možnej recesie americkej ekonomiky, no reč prišla aj na kryptomeny.

Keď prišlo na tému Bitcoin a ostatné kryptomeny, Jerome Powell pred zákonodarcami sediacimi v bankovom výbore Senátu USA vyhlásil, že ich cenové oslabovanie by nemalo mať žiadne makroekonomické dôsledky na americký trh, no je potrebné, aby boli kryptomeny lepšie regulované.

,,Myslím si, že zásadným dôsledkom je skutočne to, čo opakujeme už dlhšiu domu, a hovoria to aj iní, že v tomto novom priestore je skutočne potrebný lepší regulačný rámec,“ skonštatoval a politikov ubezpečil, že Fed trh s kryptomenami pozorne sleduje.

Powell sa vyjadril aj k téme stablecoinov – teda digitálnych mien, ktoré sú naviazané na iné podkladové aktívum (vo väčšine prípadov na inú menu, napríklad dolár), keď skonštatoval, že ide o nový a vznikajúci segment, pre ktorý neexistuje prakticky žiadna regulácia. Stablecoiny a Bitcoin sú pritom považované za chrbticu celého trhu s kryptomenami a preto je nutné, aby takýto regulačný rámec vznikol čím skôr.

Téme stablecoinov sa venuje aj Ministerstvo financií a kabinet Bieleho domu. Janet Yellenová (Ministerka financií USA) po kolapse algoritmického stablecoinu UST vyzvala, aby bola regulácia pre tento druh digitálnych aktív hotová do konca roka 2022.

Powell pred bankovým výborom Senátu USA včera skonštatoval, že nedokáže garantovať, že americká ekonomika popri zvyšovaní úrokových sadzieb Fedom s cieľom spomaliť infláciu neupadne do recesie. Priznal, že je to reálna možnosť. O hlavných bodoch jeho včerajšieho vystúpenia v Kongrese sa dočítate v tomto článku.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.