Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomeny môžu zohrať v voľbách v USA dôležitú úlohu – naznačil to nový prieskum

Článok

voľby USA
Zdroj: Unsplash.com

Už v novembri sa v USA uskutočnia dôležité voľby do amerického Kongresu, ktoré môžu byť do určitej miery ovplyvnené aj témou kryptomien. Z nového prieskumu na objednávku Haun Ventures totiž vyplýva, že značná časť voličov z tzv. swingových štátov, inklinuje k podpore decentralizácie a Web 3.0.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prieskum, ktorý sa realizoval medzi 15. do 20. septembrom na objednávku firmy Haun Ventures, ktorú založila členka predstavenstva Coinbase Katie Haun (pôsobila aj v predstavenstve OpenSea) a oslovil 800 potenciálnych voličov, sa konal  v štátoch Nevada, New Hampsiire, Ohio Pennsylvania. Tieto štáty sú označované ako swingové, čo zjednodušene povedané znamená, že sú vo voľbách kľúčové, pretože nie sú typické jednoznačnou podporou ani pre jednu stranu (republikánov či demokratov), čiže zväčša rozhodujú o tom, kto napokon v celonárodných voľbách uspeje.

Z prieskumu vyplýva, že takmer jeden z piatich voličov týchto amerických štátov vlastní kryptomeny a že až 91% opýtaných respondentov podporuje myšlienku internetu, ktorý by bol vlastnený a spravovaný decentralizovanou komunitou, ktorá by mala väčšiu kontrolu nad ich informáciami. Inak povedané podporujú myšlienku niečoho, čo sa zväčša nazýva Web 3.0.

,,Hodnoty, ktoré si voliči spájajú s Web 3.0, môžu riadiť ich volebné správanie a je menej pravdepodobné, že títo voliči podporia kandidátov vnímaných ako tých, ktorí stoja proti ceste decentralizovaného internetu. Inými slovami, keďže obe strany zvažujú, ako sa politika web 3.0 premietne do reálnej politiky, voliči si budú chcieť vyberať predstaviteľov, ktorí nebudú stáť v ceste týmto hodnotám,” uviedla správa Haun Ventures.

Ďalším zaujímavým zistením z prieskumu je, že až 55% opýtaných voličov tvrdí, že by s menšou pravdepodobnosťou volili politických kandidátov, ktorí sú proti politike decentralizácie internetu a 72% “hodlerov” uviedlo, že podporujú kryptomeny, pretože chcú ekonomický systém, ktorý je demokratickejší a spravodlivejší a existuje pre viac ľudí.

,,Tento prieskum jasne ukazuje, že v týchto swingových štátoch teraz voliči stojaci za témou Web3 predstavujú významnú kohortu voličov strednej triedy, sú to väčšinou mladší a rôznorodejší ľudia, než populácia ako celok,” uvádza report.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.