Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomenovým fondom sa nedarí – bitcoin je na čele oslabovania s najhorším číslom od júna 2021

Článok

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomenové fondy krvácali štvrtý pracovný týždeň v rade – ten uplynulý bol významný najmä z pohľadu odlivu značného dolárového kapitálu spojeného s bitcoinom.

Spoločnosť CoinShares, ktorá každý týždeň informuje o výkonnosti najväčších kryptomenových fondov (Grayscale, Coinshares XBT, Coinshares Physical, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares a ETC Group) informovala, že počas pracovných dní minulého týždňa odišiel z týchto fondov kapitál v celkovej hodnote 120,1 miliónov dolárov.

Išlo o štvrtý týždeň v rade, v ktorom z týchto fondov odišlo viac peňazí, než do nich prišlo. V mesačnej bilancii to znamená, že z fondov ubudlo celkovo už 326,1 miliónov USD.

Najväčší odliv z BTC fondov od júna 2021

Najväčšie odlivy minulého týždňa boli spojené s bitcoinom, ktorého bilancia sa u krptofondov znížila o 132,7 miliónov dolárov. CoinShares upozornil, že išlo o najväčší týždenný odliv kapitálu z týchto fondov od júna 2021.

Odlivy boli zaznamenané však aj u fondov Ethereum a to v celkovej bilancii 25,1 miliónov dolárov (za mesiac išlo o odliv 82,3 miliónov USD). Menej významné, ale stále záporné čísla, evidovať aj u kryptomien Binance Coin, Solana, Litecoin, Cardano, Polkadot či Tron. Naopak v miernom pluse 1,9 miliónov USD skončil diverzifikačný kôš rôznych digitálnych aktív, nuž a darilo sa najmä FTX tokenu, natívnej kryptomene burzy FTX, ktorá zaznamenala prílev kapitálu v sume až 38 miliónov USD.

Možné dôvody oslabovania

Súčasné oslabovanie kryptofondov môže súvisieť s napätou všeobecnou náladou na trhoch, ktorej nepridáva geopolitická situácia, zvyšovanie úrokových sadzieb centrálnymi bankami (v spojení s infláciou) a samotné oslabovanie amerických trhov, ktoré majú za sebou priam katastrofálny apríl. Pre ilustráciu technologický Nasdaq, ktorý často rád koreluje s Bitcoinom, klesol v apríli najvýraznejším spôsobom od roku 2008 a indexy S&P500 a Dow sa prepadli najvýraznejšie od marca 2022, kedy vypukla na západe pandémia koronavírusu.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.