Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptomenové fondy zažili v minulom týždni výplach 102 miliónov dolárov

Článok

kryptofondy
Zdroj: Pexels.com

Kryptomenové fondy po dvoch týždňoch akumulácii sa opäť ocitli v červených číslach – v týždni od 6. júna z nich odišlo 102 miliónov dolárov.

Informácie o výkonnosti najväčších kryptofondov na svete – Grayscale, CoinShares, Purpose, 3iQ, 21Shares, ProShares ETC Group, prináša v pravidelných pondelňajších reportoch spoločnosť CoinShares.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z toho najnovšieho vyplýva, že investori sa zbavili najmä svojich pozícii v bitcoinových fondoch a fondoch spojených s kryptomenou Ethereum. Pokiaľ ide o BTC, došlo k odlivu kapitálu v hodnote 56,8 miliónov dolárov, kým u Ethereum k odlivu 40,7 miliónov dolárov. Záujem klesol aj o „kôš rôznych digitálnych aktív“ v podobe odlivu 4,7 miliónov USD. Drvivá väčšina týchto odlivov bola spojená s fondmi v USA (98 miliónov USD), pričom z tých európskych odišli v rovnakom čase len 2 milióny USD.

Pri pohľade na dáta od úvodu roka je na tom jednoznačne najhoršie Ethereum (ETH) a jeho fondy, keďže z nich odišlo už 386 miliónov USD. Bitcoin aj kôš rôznych aktív sú z tohto pohľadu stále v kladných číslach v podobe navýšenia kapitálu o 450 miliónov resp. 199 miliónov dolárov.

Coinshares konštatuje, že hlavným dôvodom týchto odlivov  z kryptofondov je neistota investorov na globálnych troch, ktorú umocňuje vysoká inflácia, sprísňujúca sa politika centrálnych bánk (Fed) a geopolitická neistota.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.