Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomena Solana (SOL) mala ďalší obrovský výpadok – nefungovala 7 hodín!

Článok

Solana
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomena Solana (SOL) má za sebou ďalší obrovský výpadok – v priebehu soboty bol jej blockchain nefunkčný približne sedem hodín (medzi 16.30-23.00 EST). Výpadok podľa všetkého súvisel s aktivitou botov na NFT mining toole Candy Machine.

NFT mining boty z Candy Machine mali podľa informácii DeCrypt odoslať viac ako 4 milióny transakcii za sekundu a vygenerovať traffic viac ako 100 Gbps, čo viedlo k pádu celej siete kryptomeny Solana (SOL).

Výpadok potvrdil oficiálny Twitter účet Metaplex, ktorý stoíjí za Candy Machine. ,,Dnes mainnet Solana spadol, pravdepodobne kvôli aktivite botov na Metaplex Candy Machine. Aby sme to vyriešili, zlúčili sme sa nasadzujeme sankcie s cieľom stabilizovať sieť.“

Pád Solana (SOL) následne potvrdil aj Austin Federa, vedúci pre komunikáciu zo Solana Foundation: „PSA: Solana mainnet vypadol z konsenzusu a validátori sa neboli schopní obnoviť.“

DeCrypt poznamenal, že situácia sa následne riešila prevažne cez Solana Discord sever. ,,Je pozoruhodné, že Solana Discord bol kľúčovým miestom pre obnovu siete, pretože niektorí ľudia na ňom naliehali na validátorov uzlov, aby zobudili ostatných (validátorov), ktorí si nemusia byť vedomí výpadku.“

Sobotňajší veľký výpadok Solana žiaľ nebol v prípade tejto kryptomeny zďaleka prvý, čo vyvolalo pochybnosti o bezpečnosti tejto kryptomeny. Podobný až 17-hodinový výpadok sa udial aj minulý rok v septembri. Skutočnosť, že blockchain dokáže vypadnúť a teda de facto neumožňuje v danom čase žiadne transakcie podkopáva jeho reputáciu, ale zároveň zvýrazňuje jeho centralizáciu pri spôsobe, akým dochádza k jeho obnove. Len pre ilustráciu Bitcoin takýto výpadok nikdy nezažil.

Solana (SOL) napriek tejto negatívnej reklame oslabovala na cene v minulom týždni podobne, ako jej konkurencia. Za posledných 7 dní je v mínuse zhruba 10 percent, podobne ako Luna (-9%), Cardano (-11,6%) či XRP (-11,5%).

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.