Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomama o digitálnom dolári a konci v SEC

Článok

Hester M. Peirceová
Hester M. Peirceová

Komisárka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Hester Peirceová, ktorá je v kryptokomunite známa aj pod prezývkou „Kryptomama“, pretože má pozitívny názor na kryptomeny, hovorila o jej blížiacom sa konci funkčného obdobia v SEC a tiež o vzniku digitálneho dolára.

Peirceová, ktorá bude pôsobiť v SEC len do konca júna, na adresu digitalizácie dolára uviedla: ,,Je to prirodzený vývoj, počas ktorého budú všetci hovoriť a pýtať sa: Mali by sme digitalizovať našu menu? A ak áno, bude naša centrálna banka stále schopná zohrávať svoju úlohu?,” položila rečnícku otázku a dodala, že aj v prípade, že vznikne digitalizovaný dolár, nepredpokladá, že by iné typy digitálnych mien, ktoré sú vyvíjané súkromnými spoločnosťami, zmizli z trhu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Ak vytvárate digitálnu menu, musíte premýšľať o problémoch ochrany osobných údajov. Myslím si, že je to naozaj dôležitá otázka pre spoločnosť, na ktorú sa ľudia musia pýtať. Pretože ľudia by sa určite necítili dobre pri vláde – ani nikoho iného – ak by sledovali ich transakcie.”

Pokiaľ ide o jej budúcnosť v SEC, uviedla, že jej funkčné obdobie sa napokon júnom končiť definitívne nemusí. Ak by totiž za ňu nenašli náhradu, môže zostať.

Peirceová v minulosti lobovala za schválenie Bitocin ETF a vyhlásila, že regulácia stablecoinov je veľká výzva, pretože vyvolávajú niekoľko zaujímavých právnych otázok.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.