Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy zaznamenali najväčší prílev investícii od úvodu marca

Článok

trading
Pixabay.com

Najnovší report spoločnosti Coinshares naznačuje, že v apríli sa obnovuje inštitucionálny záujem o investície do kryptomenových fondov. Predošlý týždeň mal však aj svoje špecifiká súvisiace najmä s výraznejšou rôznorodosťou týchto investícii.

Coinshares v reporte zverejnenom 19. apríla uviedol, že v predošlom týždni došlo u kryptofondov k prílevu kapitálu v hodnote 233 miliónov dolárov, čo je najvyššia hodnota od úvodu marca tohto roka. Hodnota spravovaných kryptoaktív sledovaných fondov, medzi ktoré patria CoinShares, Grayscale, 3iQ, ETC Issuance, 21Shares, Purpose a niekoľko menších fondov tak prvýkrát prekonala 64 miliárd dolárov.

Najviac investícii mierilo v predošlom týždni do Bitcoinu108 miliónov dolárov, kým 65 miliónov dolárov si ukrojilo z tohto koláča Ethereum. Mimoriadne významný príliv bol zaznamenaný u XRP, do ktorého vložili inštitúcie 33 miliónov dolárov, čím sa celková hodnota spravovaných XRP vyšplhala na 83 miliónov. Inak povedané za jeden týždeň sa do XRP investovala skrz tieto fondy viac než tretina celkového spravovaného kapitálu.

Najväčším hráčom medzi zmieňovanými fondmi je naďalej suverénnym spôsobom Grayscale, ktorý spravuje aktíva v hodnote takmer 50 miliárd dolárov. Pokiaľ ide o kryptomeny, Bitcoin taktiež predstavuje najväčšieho giganta v podobe 49,9 miliardy dolárov pod kontrolou zmieňovaných fondov. Dvojkou je Ethereum s vyše 10,7 miliardou USD.

Predošlý kvartál bol rekordný

Prvý kvartál 2021 bol pre zmieňované kryptofondy zamerané na inštitúcie rekordný. Nalialo sa do nich viac než 4,5 miliardy dolárov, čo bolo o 600 miliónov dolárov viac, než vo štvrtom kvartáli 2020. Najvýraznejšiu úlohu však zohrali investície v januári a februári, nakoľko marec bol už výrazne slabší, čo podčiarkol aj posledný marcový týždeň s prílevom kapitálu len o hodnote 106 miliónov dolárov.

Čerstvé informácie o tom, že uplynulý týždeň bol najlepší od úvodu marca teda naznačujú obnovu inštitucionálneho záujmu o produkty tohto typu, hoci zatiaľ to ešte nevyzerá na dopyt podobný prvým dvom mesiacom 2021.

Zdroj: coindesk.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne